Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2010. Április 03. 06:28, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Egekben a Malév vesztesége

Egekben a Malév vesztesége

A vártnál sokkal többe kerülhet az államnak a Malév megmentése. Az egyik kormányközeli napilap úgy tudja: a légitársaság tavalyi, mérleg szerinti vesztesége elérte a 25 milliárd forintot, amely csaknem duplája az egy évvel korábbinak.

A Malév azzal veszített sokat, hogy növelte utasszámát és bukott az akciós jegyeken. Mindezek ellenére a Malév azzal számol, hogy - egy sikeres átalakítást követően - 2012-re nyereségessé válhat - írja a Népszabadság.



A cégvezetés a napokban mondta fel a kollektív szerződést. Ha erre sztrájkkal válaszolnak a dolgozók, az a lap szerint a Malév végét is jelentheti. Az Európai Bizottság vizsgálata pedig akár több hónapig is eltarthat, ha indokoltnak tartja a Wizz Air panaszát a Malév visszaállamosítása ügyében. Az állam a cég több milliárdos köztartozását elengedve márciusban szerzett 95 százalékos tulajdonjogot a légitársaságban

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.