Hírek
2013. Január 24. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Egyre több magyar tejet vásárolunk
Jelentős mértékben megugrott a hazai dobozos tej értékesítése, köszönhetően a kereskedelmi láncok és a Vidékfejlesztési Minisztérium megállapodásának – derül ki az Agrárgazdasági Kutatóintézet jelentéséből, amelyről a Magyar Nemzet számol be. A nagy áruházláncok a tárca nyomására intézkedtek az importtejet és a trappista sajtot népszerűsítő kampányaik leállításáról, és megszüntették a diszkriminatív árazást is.
Éves összehasonlításban ötven százalékkal nőtt tavaly a hazai másfél százalékos zsírtartalmú dobozos tej értékesítése. A kereskedők a 2,8 százalékos zsírtartalmú magyar dobozos tartós tejből is 24 százalékkal többet adtak el – derült ki az Agrárgazdasági Kutatóintézet tejpiaci felméréséből.Az intézmény magyarázata szerint a jelentős javulás oka, hogy az üzletláncok – az Auchan, a CBA, a Coop, a Lidl, a Spar és a Tesco – a Vidékfejlesztési Minisztériummal folytatott tárgyalások nyomán intézkedtek az importtejet és a trappista sajtot népszerűsítő kampányaik leállításáról, valamint közreműködtek a nagyobb mennyiségű hazai termékek értékesítésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
