Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2010. Augusztus 06. 07:17, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Egyre több fiatal orvos dönt a maradás mellett

Egyre több fiatal orvos dönt a maradás mellett

Azok közül a végzős orvostanhallgatók közül, akik azt fontolgatták, hogy külföldön keresnek munkát, végül öthatoduk itthon marad és szakorvos-jelöltként a magyar betegellátásban vesz részt. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI)

 

A helyettes államtitkár bejelentette: 231 fővel több orvos lépett be a szakorvosképzésbe, mint amennyi a kormány intézkedése nélkül belépett volna. Ráadásul, ha ezek az orvostanhallgatók külföldre mentek volna, az a 4,2 milliárd forint, amelyet eddigi képzésükre fordított az állam, azonnali veszteséget jelentett volna Magyarországnak.

 

Cserháti Péter azt is hangsúlyozta, hogy idén olyan hiányszakmákra is jelentkeztek fiatal medikusok, amelyek iránt az elmúlt években nem érdeklődtek. Leszögezte: az előző kormány röghöz kötése helyett a NEFMI olyan intézkedéseket tervez, amelyek vonzóvá teszik a kezdő orvosok számára az itthoni életpályát.

 

A szolnoki tájékoztatón résztvevő Papp Magor, a Magyar Rezidens Szövetség elnöke emlékeztetett arra, hogy felmérések szerint a végzős orvostanhallgatók kétharmada nem akart belépni a szakorvosképzés rendszerébe az előző kormány rezidensekre vonatkozó rendeletei miatt. A szolnoki kórház főigazgatója, Sélleiné Márki Mária pedig arról beszélt, hogy az új intézkedéseknek köszönhetően a súlyos orvoshiánnyal küzdő szolnoki kórházba a meghirdetett 34 rezidens álláshelyre 41-en jelentkeztek, ráadásul 16-an hiányszakmában szeretnének elhelyezkedni.

 

A kormány július 7-én fogadta el a rezidensekről szóló rendelet módosítását. Ennek alapján nem lesznek 9 évig röghöz kötve a szakorvos-jelöltek és a hiányszakmákat választó rezidensek pedig 50 százalékkal több támogatást kapnak.

 

(FH)

 

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.