Hírek
2010. Április 23. 14:33, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Éjféltől újra kampánycsend
Péntek éjféltől vasárnap este hét óráig, a szavazóhelyiségek bezárásáig ismét kampánycsend lép életbe Magyarországon az országgyűlési választások második fordulója miatt. A törvény értelmében ezen időszak alatt tilos kampány
Nem tilos viszont közvélemény-kutatást végezni a választást megelőzően vagy a választás napján. A törvény értelmében tilos a választópolgárokat ingyenes szolgáltatásokkal befolyásolni, így nem lehet őket a szavazásra szervezetten szállítani, ételt-italt osztani nekik, tilos pártjelvények, zászlók, pártszimbólumok, a jelöltek fényképét vagy nevét tartalmazó tárgyak osztogatása, választási plakátok elhelyezése. Szintén tiltott a választói akarat befolyásolása elektronikus vagy más úton.
Most vasárnap egyébként még 57 választókerületben szavaznak az arra jogosultak, vagyis azok, akik az első fordulóban is - akár igazolással, akár anélkül - abban a választókerületben voksoltak.
A választás második fordulójában a külképviseleteken 2010. április 25-én, vasárnap helyi idő szerint 6 és 19 óra között lehet szavazni. Azokon a külképviseleteken, ahol az időeltolódás a közép-európai időhöz képest -1 vagy -2 óra, a helyi idő szerinti 6 óra és a közép-európai idő szerinti 19 óra között lehet szavazni. Az amerikai kontinensen létesített külképviseleteken 2010. április 24-én szombaton, helyi idő szerint 6 és 19 óra között lehet szavazni.
(FH)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának
Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.
2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld
Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
