Hírek
2017. November 21. 17:56, kedd | Belföld
Éjszaka is metrózhatunk Budapesten
A fővárosban az elmúlt években megváltoztak az éjszakai utazási szokások, ezért decembertől a pénteki és szombati éjszakákon a szokásosnál egy órával tovább, éjjel fél egyig közlekednek a metrószerelvények.
Ez a M2-es és az M4-es vonalat érinti - áll a BKK közleményében. A metró üzemidejének bővítésével a BKK változatlanul biztosítja az éjszakai járatok – az éjjel-nappal a Nagykörutat járó 6-os villamos és a buszok – közlekedését is.
- ez áll a BKK közleményében. A metró üzemidejének bővítésével a BKK változatlanul biztosítja az éjszakai járatok – az éjjel-nappal a Nagykörutat járó 6-os villamos és a buszok – közlekedését is.
Budapest egyre mozgalmasabb éjszakai élete, az elmúlt években pedig a fővárosba látogató turisták száma is emelkedik, ezért egyre többen használják a késő esti közösségi közlekedési járatokat, valamint az éjszakai buszokat. A tapasztalatok szerint az éjszakai szolgáltatás kihasználtsága különösen pénteken és szombaton nagy, amikor éjfél után is sokan utaznak a belvárosban.
A belvárosi állomásokról körülbelül fél egykor indulnak az utolsó szerelvények az M2-es vonalon a Déli pályaudvar, illetve az Örs vezér tere, valamint az M4-es vonalon a Keleti pályaudvar, illetve Kelenföld, vasútállomás felé. A metrók az éjszakai üzemben egységesen 10-10 percenként közlekednek majd mindkét vonalon.
Vitézy Dávid, a BKK volt vezérigazgatója a múlt héten egy Facebook-posztjában feszegette a témát, miszerint több európai nagyvároshoz hasonlóan Budapesten is tovább kellene járni éjszaka a metróknak. A poszt alapján elküldtük kérdéseinket a BKK-nak, amire a cég lényegében a fenti közleménnyel válaszolt.
Forrás: index.hu
Fotó: Hernádi Levente Haralamposz
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld
Kínai beruházás Tatabányán
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre
