Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2016. December 02. 10:59, péntek | Bulvár
Forrás: Sajtóközlemény

Elárverezik a legendás sportolók ereklyéit

Elárverezik a legendás sportolók ereklyéit

Legendás sportolók ereklyéit árverezi el az Őrangyalok Ligája a hátrányos helyzetű gyermekek megsegítésére.

Az Őrangyalok Ligája november 25-én indította útjára online jótékonysági aukcióját, melyhez olyan élsportolók, olimpikonok csatlakoztak relikviáikkal, mint a magyar vízilabda válogatott, az FTC sportolói, Erdei Zsolt, Cseh László, Kiss Norbi, Besenyei Péter, Dávid Kornél és Dzsudzsák Balázs. A december 7-ig tartó online aukció tételei között olyan nagy értékű, sporttörténelmi jelentőségű ritkaságok is szerepelnek, mint például:Cseh László olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok, százszoros magyar bajnok úszó dedikált úszónadrágja és dedikált meze, melyben az olimpiára készült. A magyar vízilabda válogatott (Decker Attila, Nagy Viktor, Manhercz Krisztián, Decker Ádám, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton, Erdélyi Balázs, Zalánki Gergő) által aláírt zászló. Dávid Kornél 107-szeres válogatott magyar kosárlabdázó által felajánlott és aláírt Chicago Bulls mez, melyben amerikai bajnokságban pályára lépett. Erdei Zsolt boxkesztyűje, melyben bajnoki megmérettetéseire készült. Kiss Norbi, kétszeres Európa-bajnok kamionversenyző által felajánlott kupa, amit a nemzetközi sikerekért kapott. Dzsudzsák Balázs magyar válogatott labdarúgó által felajánlott címeres mez, melyet a világbajnokság alatt viselt. A befolyt összeget az Őrangyalok Ligája a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek álmainak megvalósítására fordítja, így a sportereklyék megvásárlásával, valamint adományozás révén bárki részt vehet a nemes küzdelemben.

Az Őrangyalok Ligája célja, hogy legalább egy napra megváltoztassa azoknak a nehéz sorsú gyermekeknek az életét azzal, hogy álomnap keretében valóra váltja kívánságaikat.

A jótékonysági árveréshez az Őrangyalok Napja aukció weboldalán lehet csatlakozni 2016. december 7-ig.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár

HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő

Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.

2025. December 16. 07:07, kedd | Bulvár

Enyedi Ildikó kapta a Femme de Cinéma Sisley – Les Arcs díjat

Enyedi Ildikó kapta a 2013-ban alapított Femme de Cinéma Sisley – Les Arcs díjat a franciaországi Les Arcs Filmfesztiválon, amellyel a kimagasló tehetségű női filmes alkotók munkásságát ismerik el.

2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.

2025. December 11. 06:48, csütörtök | Bulvár

Elhunyt Balázs Péter színművész

Életének nyolcvanharmadik évében elhunyt Balázs Péter Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a szolnoki Szigligeti Színház korábbi igazgatója - közölte a teátrum a közösségi oldalán szerdán.