Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2013. Május 02. 16:00, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Elhunyt Bor József a Győri Nemzeti Színház örökös tagja

Elhunyt Bor József a Győri Nemzeti Színház örökös tagja

Életének 74. évében meghalt Bor József, a Győri Nemzeti Színház örökös tagja, Jászai-, Erkel- és Szent István-díjas rendezője, egykori igazgatója - adta hírül csütörtökön honlapján a teátrum.

Bor József 1939. szeptember 28-án született Orosházán, már gyermekkorában diákszínjátszóként tevékenykedett. A Békés Megyei Jókai Színház segédrendezője volt 1958 és 1963 között, ezt követően a szolnoki Szigligeti Színházban rendezett 1963-tól másfél évtizeden át.

Dolgozott Debrecenben a Csokonai Színházban, a Pécsi Nemzeti Színházban, a Budapesti Gyermekszínházban, Kecskeméten a Katona József Színházban és a volt az egykori Jugoszláviában is. 1978-ban lett a győri Kisfaludy Színház zenei tagozatvezetője, majd 1983-tól 1992-ig igazgatója. 1982-ben színházelmélet szakon szerezte meg diplomáját a Színház- és Filmművészeti Főiskolán.

Pályáját elsősorban zenés darabok színpadra állítása jellemezte, nevéhez köthető az operajátszás hagyományának megalapozása Győrben. Mintegy kétszáz rendezése közé tartozott a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról (1979), a Rigoletto (1982), A cigányprímás (1986, 1987), a Nabucco (1989), A kassai polgárok (1991) és a Tosca (1991, 2003).

Fotó: gyoriszinhaz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi

UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon

„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.

2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi

Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont

Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.

2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi

Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat

Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.

2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi

Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk

A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi: