Hírek
2019. Július 18. 15:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a szurkáló utast
Négy és fél év szabadságvesztésre ítélték azt a férfit, aki tavaly részegen megszúrt egy buszvezetőt – tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-it.
A közlemény szerint az 51 éves elkövető tavaly nyáron ittas állapotban cigizett a 70-es trolin, ezért a járművezető felszólította, hogy hagyja el a buszt. A férfi leszállt, de hirtelen visszafordult, és bicskával karon szúrta a sofőrt, aki könnyű sérüléseket szenvedett.
A rendőrök rövid időn belül elfogták a férfit, aki ellen az ügyészség felfegyverkezve elkövetett, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak és súlyos testi sértés kísérlete miatt emelt vádat a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.
Az elsőfokú bíróság a váddal egyezően mondta ki a férfi bűnösségét, és 4 év 6 hónap börtönre ítélte. Az ügyészség súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett – írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
2026. Május 10. 11:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: Magyar Péter első miniszterelnöki megszólalása komoly kétséget ébresztett
2026. Május 10. 08:29, vasárnap | Belföld
Forsthoffer Ágnes: új korszakot kezdünk a magyar parlamentáris demokrácia történetében
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
