Hírek
2021. Január 19. 17:06, kedd |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek öt dohánycsempészt

Letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság - nem jogerősen - négy férfit bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt.
Ötödik társuk felfüggesztett börtönt kapott - közölte a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint három férfi - 60, 62 és 38 évesek - 2014 áprilisáig tisztázatlan eredetű, a jövedéki adózás alól elvont dohányárut szerzett és tárolt.
Az adózatlan dohány egy részét a bűnszövetség más szállítmánynak álcázva az Egyesült Királyságba csempészte azért, hogy ott piacra dobja.
A trióhoz az utolsó hónapban csatlakozott az egyik vádlott 60 éves testvére, illetve az elfogás előtti, utolsó, jelentős értékű szállítás erejéig egy 47 éves férfi is.
A bűnszövetség 82 millió forint értékű árut szerzett meg haszonszerzési céllal, ebből a 60 és a 47 éves férfi nem a teljes elkövetési értékben volt érintett - írták.
A Fővárosi Törvényszék bűnösnek mondta ki az öt férfit. Négy vádlott két és fél évtől három évig terjedő, letöltendő börtönbüntetést és közügyektől eltiltást kapott, a feltáró, beismerő vallomást tevő 47 éves férfi pedig felfüggesztett börtönbüntetést. Az összes vádlottat 100 ezertől 500 ezer forintig terjedő pénzbüntetésre ítélték.
Az ítélet nem jogerős, az ügyészség négy vádlott terhére a letöltendő börtönbüntetések súlyosítása érdekében jelentett be fellebbezést, a felfüggesztettre ítélt férfival kapcsolatban három nap gondolkozási időt tart fenn. Több vádlott és védő is fellebbezett - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Március 04. 08:00, csütörtök | Kék hírek
Őrizetbe vettek egy ügyvédet befolyással üzérkedés miatt
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vettek egy ügyvédet - tudatta a Központi Nyomozó Ügyészség szerdán az MTI-vel.
2021. Március 03. 12:05, szerda | Kék hírek
Eddig 16 300 határsértőt fogtak el
Eddig, az első két hónapban 16 300 határsértőt fogtak el a magyar hatóságok - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerda reggel az M1 csatornán.
2021. Március 03. 06:00, szerda | Kék hírek
Felfüggesztett börtönre ítéltek egy korábbi baranyai jegyzőt
Csalás és annak kísérlete miatt egy év - három évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte a Siklósi Járásbíróság kedden egy baranyai nagyközség korábbi jegyzőjét,
2021. Február 28. 14:40, vasárnap | Kék hírek
Megszúrta lakótársát egy férfi Vecsésen
Mellkason szúrta egy 46 éves férfi lakótársát Vecsésen, a 36 éves áldozat életveszélyes sérülést szenvedett - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság vasárnap.