Hírek
2012. Augusztus 28. 09:00, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Elkészült a körforgalmi csomópont a 82-es úton Nyúl határában
Elkészült a körforgalmi csomópont a Győr-Moson-Sopron megyei Nyúl községben, a 200 millió forintba került létesítményt a 82-es úton közlekedő autósok már birtokba is vették - mondta Schmiedt Henrik polgármester az MTI-nek hétfőn.
A közlekedésbiztonság javítását szolgáló projekt a tervezettnél mintegy 30 millió forinttal kevesebbe került. A beruházási összeg 75 százalékát teszi ki az európai uniós és a magyar állami támogatás, a fennmaradó hányaddal az önkormányzat járul hozzá a fejlesztéshez. A projekt a községen átvezető Győr-Veszprém közötti 82-es út fejlesztése is egyben - tette hozzá.
A Balatonhoz vezető főúton rendkívül nagy a forgalom, a településen keresztül naponta átlagosan 10-12 ezer gépkocsi közlekedik. Az új csomópont lassításra készteti a 4.200 lakosú községen áthaladó járműveket.
A körforgalmi beruházás eredményeként a mostaninál biztonságosabban tudják megközelíteni az ott élők a vasúti átkelőt és a köztemetőt. A közelben épülő benzinkutat ugyancsak a körforgalmon keresztül érhetik majd el az autósok.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 08:25, hétfő | Helyi
Sportkongresszus az egyetemen, friss kutatások terítéken
A legújabb kutatási eredményeket mutatták be a Széchenyi István Egyetemen rendezett országos sporttudományi kongresszuson.
2026. Június 08. 08:09, hétfő | Helyi
Ismét elnyerte a Superbrands minősítést a győri Ceres
A Ceres immár kilencedik alkalommal nyerte el a Superbrands elismerést, amely a világ egyik legismertebb és legelismertebb márkaminősítési programjának védjegye.
2026. Június 08. 07:06, hétfő | Helyi
Egyelőre még mindig nincs jelentős szúnyogártalom
Csak egy-egy helyen jelentek meg eddig csípőszúnyogok, jelentősebb szúnyogártalom nem alakulhatott ki az időjárás miatt. Talán most jön a változás?
2026. Június 07. 08:21, vasárnap | Helyi
Mutassuk meg együtt Győr különleges fáit!
Győr tele van különleges fákkal, mutassuk meg együtt Győr legszebb és legértékesebb fáit. Küldjük el a polgármesteri hivatalnak a Győr applikáción keresztül!
