Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2017. Augusztus 26. 07:23, szombat | Helyi
Forrás: mti

Elkezdődött az M1-es autópálya és a 83-as főút csomópontjának átépítése

Elkezdődött az M1-es autópálya és a 83-as főút csomópontjának átépítése

A fejlesztés nettó 1,4 milliárd forintba kerül - tájékoztatta a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-t.

A jövő év nyarára elkészülő új csomóponton gyorsabb és biztonságosabb lesz az áthaladás, a sztrádára való fel- és lehajtás, valamint a városba bevezető szakasz közlekedése.

Jelenleg a terület előkészítésén dolgoznak: folyik a lőszermentesítés, a régészeti feltáráshoz szükséges munka, valamint folyamatban van az építéshez szükséges forgalomkorlátozás tervezése és kiépítése. Ezekről több fórumon is tájékoztatni fogják a lakosságot.

A fejlesztés során egy kilométer hosszan a meglévő kétszer egy sávos útból kétszer két sávos készül. Az autópálya és a 83-as út keresztezésénél a meglévő, valamint a Mérföldkő utcánál található csomópontokat úgynevezett turbó körforgalmú csomóponttá építik át.
Az autópálya Mosonmagyaróvár felőli irányából Pápa felé közvetlen ág épül ki, a sztráda hídja alatt pedig a 83-as utat a kapacitás növelése érdekében kétszer két sávra szélesítik ki. A szakaszon modern közvilágítást építenek ki, a turbó körforgalmak közepére pedig fénytornyok lesznek telepítve.

A közlemény idézi Kara Ákost, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fogyasztóvédelemért és infokommunikációért felelős államtitkárát, a térség fideszes országgyűlési képviselőjét, aki elmondta, hogy az utóbbi években Győr Magyarország egyik meghatározó gazdasági központja lett, s ezzel összefüggésben megnőtt az M1-es autópálya, és a megyeszékhelybe irányuló agglomeráció forgalma.

A 83-as út csomópontjainak kapacitása kimerült. Az autópálya Mosonmagyaróvár felőli lehajtójánál a csomópont kialakítása nem megfelelő, a város irányába történő kikanyarodás pedig rosszul belátható, amit a nagy forgalom tovább nehezít. A csomópontok ezért nagyon balesetveszélyesek - hangoztatta az államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.

2026. Február 02. 08:10, hétfő | Helyi

Új mentőautót kapott a győri állomás is

A győri mentőállomás új, elektromos mentőhordággyal is felszerelt, modern, újgenerációs mentőautóval gazdagodott

2026. Február 02. 07:11, hétfő | Helyi

A Magyarság KicsiNagykövetei a Városházán

A győri Városháza adott otthont a Magyarság KicsiNagykövete országos felmenőjű verseny Győr-Moson-Sopron vármegyei díjátadó ünnepségének

2026. Február 01. 08:19, vasárnap | Helyi

A Mága-koncertből adomány jutott a Petznek

A győri Audi Arénában adott koncertet Mága Zoltán Liszt Ferenc-díjas hegedűművész,