Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2010. Július 25. 12:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Nyugathír

Elmaradó fejlesztések: Győr-Moson-Sopron megyei iskolák karbantartás nélkül

Elmaradó fejlesztések: Győr-Moson-Sopron megyei iskolák karbantartás nélkül

Több ezer vidéki kisiskolában maradnak el idén a nyári karbantartási munkák, mivel a Bajnai-kormány az év elején úgy döntött, hogy kistérségenként csupán egy önkorm&

A Nemzeti Fejlesztési gynökség 3,5 milliárd forintot szánt 2010-ben a közoktatási intézmények fejlesztésére a három megyéből álló nyugat-dunántúli régióban. A pályázati forrás fedezetéül az uniós források mellett a hazai költségvetés szolgált. Győr-Moson-Sopron megyében, a téti kistérségben ugyan Tét iskolája nyert támogatást, a tagintézményként működő győrszemereiek ebből egy fillért sem látnak, mert a társult intézményekre a pályázat nem vonatkozik. Az iskolára pedig ráférne a rekonstrukció: az NTSZ kötelezte is erre az önkormányzatot, különben ősszel nem indulhat meg a tanítás.

Horváth Gyula polgármester, Győrszemere, független

"Ezt végrehajtottuk, hiszen mi is láttuk, hogy olyan állapotok vannak az iskolában, ami tarthatatlan. Ezt megcsináltuk, illetve a lábazati festés most történik, az iskolának a karbantartója ezt elvégzi, illetve olyan apróbb javításokat, amelyek szükségesek ahhoz, hogy működni tudjon az intézmény."

A mosonmagyaróvári kistérségben 19 településnek kellett a tavasszal egy pályázót kiválasztania a felújításra. Mecsér polgármestere szerint ez elfogadhatatlan, hiszen korábban mindenki jelentkezhetett, és a kisebb összegű támogatás is sokat jelentett.

Csaplár Zoltán polgármester, Mecsér, független

"Tíz hónap után eljut egy olyan amortizálódó időszakhoz egy intézmény, hogy nagyobb munkákat is el kell végezni. Ha egy-egy évben elmarad a felújítás, a következő évben halmozódik, és sokkal többet kell rá fordítani. sszességében biztos vagyok benne, hogy lesz olyan eset, ahol szeptemberben a felújítások elmaradásával indul be az oktatás."

A rábaközi kistérségben a 10 ezres Csorna egyetlen iskolája sem számíthatott idén felújítási támogatásra. Amit az önkormányzat félretett erre a célra, a működési kiadásokra kell fordítani, mert a szocialisták év elején, az állami normatívák csökkentésével jelentős forrásokat vontak el az oktatás finanszírozásából.

Dr. Turi György polgármester, Csorna, Fidesz-KDNP

"A normatív támogatások fölé még az önkormányzatnak 350 millió forinttal kellett hozzájárulni ahhoz, hogy biztosítani tudjuk az oktatási intézményekben a működést. Tehát nem fejlesztésre, működtetésre kellett ekkora összeget biztosítanunk. Az előző évihez képest ez 30 millió forinttal több, eleve ez csökkenti azt az összeget, amit az oktatási intézményeink felújítására fordíthatnánk."

Gimnáziumok, kollégiumok, gyakorlóműhelyek, alapfokú művészeti iskolák és a gyógypedagógiai intézmények fejlesztésére az önkormányzatok egyáltalán nem adhattak be pályázatot. Az önálló bölcsődék korszerűsítését szintén nem támogatta a fejlesztési ügynökség, a fenntartók csak akkor nyerhettek pénzt, ha a bölcsőde mellett óvoda is működik.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 08:26, hétfő | Helyi

Paul Anton: „Ott akarok lenni a srácokkal a pályán és a legfontosabb pillanatokban.”

Egy évvel meghosszabbította szerződését az ETO FC csapatkapitánya, Paul Anton. 2027-ig még biztosan élvezhetjük játékát zöld-fehér színekben. (Interjú jelent meg a klub honlapján, ezt közöljük.)

2026. Március 02. 08:07, hétfő | Helyi

Ígéretes kutatási projektek az egyetemen

Tizennégy ígéretes kutatási projektet támogatnak a Széchenyi István Egyetem kutatási közül egy nemrég meghirdetett pályázaton, összesen 383 milliót tesz ki a program.

2026. Március 02. 07:06, hétfő | Helyi

Jótékonysági gálaest a Sokorói Tájegység fejlesztéséért

Március 12-én 18 órától jótékonysági gálaestet szervez a Sokorói Tájegység Egyesülés Sokorópátkán, a Sokoró Fogadóban. Az esemény célja az Összetartozás Parkja fejlesztésének támogatása.

2026. Március 01. 08:26, vasárnap | Helyi

IDŐPONTVÁLTOZÁS: Három nappal hamarabb lesz a FTC-ETO rangadó

Megváltozott az eredetileg március 21-re kiírt FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC mérkőzés játéknapja és kezdési időpontja, miután az ütközne a fővárosi együttes Bajnokok Ligája playoff-mérkőzésével.