Hírek
2012. December 04. 07:04, kedd |
Helyi
Forrás: Pozsgai Kitti/MTI
Előzetesbe került a cseheket meglopó koszovói testvérpár
Előzetes letartóztatásba helyezte a Győri Városi Bíróság hétfőn azt a két szerb állampolgárságú, koszovói férfit, aki egy cseh rendszámú autót fosztott ki a múlt héten az M1-es autópályán.
Máté Kinga, a megyei törvényszék szóvivője indoklásként elmondta: feltehető, hogy a gyanúsítottak a szabadlábon hagyásuk esetén, tartva a felelősségre vonásuktól, kivonnák magukat az eljárás alól, akár az ország elhagyásával is nehezítenék a nyomozást. Hozzátette, a döntés indoka volt a két férfi büntetett előélete is, valamint az a tény, hogy a közelmúltban sok bűncselekmény történt az országban hasonló módszerrel, a gyanúsítottak pedig további bűnelkövetés részesei lehetnek.
Az Országos Rendőr-főkapitányság honlapján az olvasható, hogy a két - ott albán állampolgárként azonosított - férfi múlt péntek reggel kiszúrta egy cseh rendszámú autó kerekét egy Győrhöz közeli autópálya-pihenőben, majd a kereket cserélők figyelmét elterelve elemeltek a kocsiból mintegy 200 ezer forintnyi értéket.A rendőrség tájékoztatása szerint a nyomozók "a sértettek leírása és saját személyismeretük alapján" azonosították az elkövetőket, s a testvérpárt, a 37 éves és a 40 éves férfit másnap hajnalban Budapesten elfogták.- közölte a megyei törvényszék szóvivője az MTI-vel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 08:22, szerda | Helyi
Edzőváltás után – Majdnem csodát tett a Győr
A TFSE hazai pályán egyetlen ponttal legyőzte a nagyot hajrázó Győr együttesét a női kosárlabda NB I második mérkőzésén.
2026. Január 21. 08:09, szerda | Helyi
Életben van a pannonhalmi robbanás áldozata
Polgári összefogás indult Pannonhalmán, ahol egy ház felrobbant és teljesen megsemmisült. Egy 70 éves asszonyt mentettek ki a romok alól, szerencsére életben van.
2026. Január 21. 07:08, szerda | Helyi
A hideggel megjelentek a tűzifacsalók – Vigyázzunk!
Létező vállalkozás nevével visszaélve próbálják átverni a gyanútlan vevőket – figyelmeztet a Nébih.
2026. Január 20. 08:23, kedd | Helyi
A héten is várják a véradókat
Minden egyes véradással akár három életet is megmenthetünk. Kérnek mindenkit, aki egészségesnek érzi magát, csatlakozzon a véradók közösségéhez! Hiszen bármelyikünknek, bármikor szüksége lehet vérre vagy vérkészítményre.
