Hírek
2010. Október 27. 07:21, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Elrendelték az árvízi károk azonnali helyreállítását
Ezen a héten kezdődnek meg az árvíz okozta károk helyreállítási munkálatai a Közép-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság területén. A munkálatok elvégzésére a kormány 668 millió forintot biztosított – tájékoz
Több helyen jelenleg is pontszerű, azaz harmadfokú árvízvédelmi készültséget tart fenn az igazgatóság a Tisza középső szakaszán. Azokon a szakaszokon van szükség a fokozott figyelemre, ahol az árvíz miatt megsérült a védvonal – tájékoztatott a Közép-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság. Ezeken a részeken a héten megkezdődnek a helyreállítási munkák.
A kormány határozatban rendelte el a 2010. évi árvízi károk azonnali helyreállítását – mondta el Lovas Attila igazgató. Ez a vízügyi igazgatóság területén érinti a Zagyva jobb partján, Jásztelek térségében megnyitott borsóhalmi szükségtározót, ahol a tározó megnyitásakor elbontott földtöltést visszaépítik. Az elbontott földútcsatlakozásokat, a megrongálódott töltéskoronát, a bejáró utakat és a zsilipeket is helyreállítják.
Szolnokon, a Sebestyén Gyula körúti hídtól lefelé a torkolat irányában, a Zagyva jobb partján a szinte teljesen megdőlt támfalat helyreállítják. A sétányt a munkálatok idejére teljesen lezárják. Helyreállítják a belvárosi sétány Csáklya úti szakaszát, a Tisza jobb partján korábban megcsúszott és leomlott a part, most véglegesen megerősítik a folyó felől leszakadt töltést.
Mezőtúr térségében, a Hortobágy-Berettyó jobb partján a töltés üregeit töltik föl, és erősítik meg szigeteléssel. Mindezen kívül pótolják a kipusztult erdőállományt, ott ahol szükséges, és helyreállítják a megrongálódott szivattyúkat is.
(FH)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
