Hírek
2012. December 05. 14:00, szerda |
Helyi
Forrás: Pozsgai Kitti/Winkler Csaba
Első hely a trombitaversenyen
A 4. Országos Varasdy Frigyes Egyetemi Trombitaversenyen mindegyik hazai zeneművészeti kar képviseltette magát, harmincketten indultak a díjakért, győri hallgató nyert.
Az öttagú zsűri a Magyar Állami Operaház, az Ewald Rézfúvósötös trombitaművészeiből állt, Király Tibor, az Operaház művészének, a Filharmóniai Társaság elnökének vezetésével. A versenyen Vörös Ádám, a Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézet BA harmadik évfolyamos, zeneművész, klasszikus trombitaművész szakos hallgatója 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára dr. Hontvári Csaba egyetemi docens. Vörös Ádám különdíjban is részesült: a Filharmóniai Társaság 2013. április 6-i kamarazenei hangversenyén való fellépésre kapott felkérést a Társaságtól.
Az Országos Egyetemi Trombitaverseny a most, december elején rendezett verseny alkalmával vette fel a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem nyugalmazott egyetemi tanárának, Varasdy Frigyesnek a nevét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 08:22, szerda | Helyi
Edzőváltás után – Majdnem csodát tett a Győr
A TFSE hazai pályán egyetlen ponttal legyőzte a nagyot hajrázó Győr együttesét a női kosárlabda NB I második mérkőzésén.
2026. Január 21. 08:09, szerda | Helyi
Életben van a pannonhalmi robbanás áldozata
Polgári összefogás indult Pannonhalmán, ahol egy ház felrobbant és teljesen megsemmisült. Egy 70 éves asszonyt mentettek ki a romok alól, szerencsére életben van.
2026. Január 21. 07:08, szerda | Helyi
A hideggel megjelentek a tűzifacsalók – Vigyázzunk!
Létező vállalkozás nevével visszaélve próbálják átverni a gyanútlan vevőket – figyelmeztet a Nébih.
2026. Január 20. 08:23, kedd | Helyi
A héten is várják a véradókat
Minden egyes véradással akár három életet is megmenthetünk. Kérnek mindenkit, aki egészségesnek érzi magát, csatlakozzon a véradók közösségéhez! Hiszen bármelyikünknek, bármikor szüksége lehet vérre vagy vérkészítményre.
