Hírek
2010. Október 10. 16:30, vasárnap |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Első ütemben 1500-1800 devecseri kitelepített érkezésére készülnek Győrben
Győr felkészült arra a helyzetre, ha egy újabb gátszakadás esetén Devecser lakosságát a Rába-parti városba menekítik. Két sportcsarnokban, egy művelődési házban és 18 oktatási intézményben alakítanak ki szükségszállásokat, a honv
"Azt az utasítást kapta a győri védelmi bizottság, hogy szervezze meg esetlegesen 5000 embernek a fogadását" - jelentette be Borkai Zsolt (képen) vasárnap délelőtti sajtótájékoztatóján.
Győr polgármestere a városi sportigazgatóval és létesítmény-vezetőkkel tett bejárást a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Ahol vasárnap délelőtt még kézilabda-mérkőzést játszottak, néhány órán belül tábori ágyak sorakozhatnak. Ha Ajkánál újra szakad a gát, Devecser teljes lakosságát vonatokkal Győrbe menekítik.
Borkai Zsolt polgármester, Győr, Fidesz-KDNP:
"3 fő területet, helyet jelöltünk ki, ezek a Magvassy Mihály Sportcsarnok, az Egyetemi Csarnok, és a győrszentiváni művelődési ház. Itt összességében mintegy 1500 embert tudunk elhelyezni, a többi 3500 embert mintegy 18 helyi intézménynél tudnánk elhelyezni, tornatermekben, kollégiumokban, de első ütemben 1500-1800 emberre számítunk."
A két győri sportcsarnokhoz a késő délután folyamán honvédségi járművekkel szállítják majd a kitelepítettek elszállásolásához szükséges berendezéseket.
Molnár Péter városi sportigazgató, Győr:
"További konténereket várunk még a délután folyamán a honvédség szállításában, amelyben 1300 tábori ágyat és, ha jól tudom, mintegy 3500 lepedőt és ágyneműt fognak ide szállítani, hogy tényleg elhelyezhessük az ide érkezőket."
Devecserből Győrbe vonatokon szállítanák az evakuáltakat, akik karszalagot kapnának. Ezzel vehetik igénybe a szálláshelyet, és a napi háromszori étkezési lehetőséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 08:22, szombat | Helyi
Per Johansson: Mind a négy csapat képes lehet a győzelemre!
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) bécsi székhelyén, az Európai Kézilabdázás Házában sorsolták ki 2026. április 27-én az Raiffeisen Bank EHF FINAL4 WOMEN 2025 elődöntőinek párosításait.
2026. Május 02. 08:07, szombat | Helyi
Győr olyat tett, amit eddig nem: élt a felterjesztési jogával
Balog-Farkas Renáta, Győr környezetvédelmi tanácsnokának javaslatára a képviselő-testület az 1989-es rendszerváltás óta először élt felterjesztési jogával az Országgyűlés irányába.
2026. Május 02. 07:11, szombat | Helyi
A Győr-Szol és a Győr Projekt ügyben is akciózott a rendőrség
Kedden rendőrségi nyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél, az eljárás előzménye:
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
