Városlista
2025. március 15, szombat - Kristóf

Hírek

2019. Január 24. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Évente mintegy 500 kiló háztartási hulladék keletkezik személyenként az EU-ban

Évente mintegy 500 kiló háztartási hulladék keletkezik személyenként az EU-ban

Az unióban folyamatosa nő a kidobott szemét mennyisége: tavaly mintegy 500, tavalyelőtt 487 kiló háztartási hulladék keletkezett személyenként. Magyarországon ez a mérték az EU-átlag alatti, 385 kilogramm volt tavaly

- közölte az EU statisztikai hivatala szerdán. Az Eurostat 2017-es adatokat ismertető tájékoztatása szerint az uniós tagállamokban jelentősen eltér a keletkező hulladék mennyisége.

A vizsgált 25 országból ötben az egy főre jutó háztartási hulladék mennyisége meghaladta a 600 kilogrammot. A legtöbb hulladékot termelő országok közül is kiemelkedik Dánia, ahol tavalyelőtt 781 kilogrammot dobtak ki személyenként. Cipruson 637, Németországban 633, Luxembourgban 607, Máltán pedig 604 kilogrammot.

Ezzel szemben jóval az átlag alatt teljesítettek Romániában (272), Lengyelországban (315), Csehországban (344) Szlovákiában (378) és Magyarországon (385).

A jelentésből kiderül, hogy az unióban a hulladék 30 százalékát hasznosították újra 2017-ben, 17 százalékát komposztálták, 28 százalékát elégették és 24 százalékát helyezték hulladéklerakóba. Tíz éve az unióban még a háztartási hulladéknak csak 24 százalékát hasznosították újra, 13 százalékát komposztálták, 21 százalékát égették el és 43 százalék került hulladéklerakóba - közölte az uniós statisztikai hivatal.

A jelentés szerint Magyarországon 2017-ben mintegy 3,768 millió tonna háztartási hulladék keletkezett. Ebből mintegy 1,826 millió tonnát helyeztek hulladéklerakóba, nagyjából 309 ezer tonnát komposztáltak, hozzávetőlegesen 7 ezer tonnát égettek el, 608 ezer tonnát használtak fel energiatermelésre, és 1,010 millió tonnát hasznosítottak egyéb formában.

Címkék: eu, hulladék, szemét, unió

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.