Hírek
2012. December 04. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Ezentúl mindenki titkosítva facebookozik
A jövőben minden felhasználó https-en keresztül böngészheti a közösségi oldalt.
A Facebook minden felhasználó számára elérhetővé és alapértelmezetté teszi a https-t. A titkosított böngészést elsőként az észak-amerikaiak kapják meg, de a világon mindenhol biztonságos böngészésre áll át a közösségi oldal. Ezt a szándékát már tavaly bejelentette a cég.
A https lényege, hogy a fogadott és küldött adatok a szerverek és a böngészők között titkosítva vannak. Ezt a megoldást alkalmazzák többek között a banki fiókok és tranzakciók esetében. A Facebook kezdetben mindössze a jelszavak küldésekor alkalmazta ezt.
A közösségi oldal korábban 2011. október 1-jéig adott határidőt az alkalmazások fejlesztőinek, hogy támogassák a https-t, ugyanis a facebookos fiókok védelme mellett az appok biztosítása is kritikus része a felhasználók biztonságának. A titkosítás negatív oldala, hogy az ilyen oldalaknak tovább tart betölteni, ezért a közösségi oldal sebessége kissé lassabbnak tűnhet https használatával.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
