Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2020. Augusztus 05. 18:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fegyházban ülve csalt ki pénzt egy férfi többektől

Fegyházban ülve csalt ki pénzt egy férfi többektől

Vádat emelt a Monori Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki a fegyházból, fogva tartása idején telefonon csalt ki pénzt több embertől - tájékoztatta a Pest Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t.

A férfi 2017 júliusa és októbere között, amikor fegyházbüntetését töltötte, engedély nélkül tartott magánál egy mobiltelefont. Véletlenszerűen hívott fel embereket, és banki ügyintézőnek, végrehajtói iroda munkatársának vagy ügyvédnek kiadva magát arra szólította fel őket, hogy fizessék meg állítólagos tartozásukat. Azt mondta, csak így kerülhetik el, hogy foglalást tartsanak náluk - ismertették.

Ha sikerült megtévesztenie a felhívottakat, akkor egy hozzátartozója bankszámlájára utaltatta át a 30 ezer és 130 ezer forint közötti összegeket.

Az ügyészség 19 rendbeli csalás miatt emelt vádat a férfi ellen - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben