Városlista
2026. március 8, vasárnap - Zoltán

Hírek

2013. Szeptember 30. 18:53, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Felfüggesztett fogház az ittasan buszt vezető sofőrnek

Felfüggesztett fogház az ittasan buszt vezető sofőrnek

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte a Soproni Járásbíróság hétfőn, első fokon azt a buszsofőrt, aki június közepén ittasan a volán mögé ülve indult a városból a közeli Harkára.

Máté Kinga, a Győri Törvényszék szóvivő bírája az MTI-vel közölte: a döntés - amely négy év közúti közlekedéstől való eltiltás mellett 10 havi, két év próbaidőre felfüggesztett elzárással sújtotta a férfit - egyelőre nem jogerős. A vádlott elfogadta a határozatot, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért, annak eldöntésére, hogy fellebbez-e.

Hozzátette: a bíróság megállapította, hogy a helyi Volán-társaságnál egy éve sofőrködő vádlott a történtek idején súlyosan ittas állapotban vezetett, s épp a harmadik fordulót tette meg Harka és Sopron között.A buszvezető sorozatos ütközéseivel a járműben 800 ezer, az út menti jelzőtáblákban 180 ezer forint kárt okozott. Ezt látva az utasok - akik közül a sofőrhöz hasonlóan senki nem sérült meg - felszólították a vezetőt, hogy álljon meg, majd leszálltak - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 08:11, szombat | Helyi

Elültették Győr szeretetfáját

Szeretetfát ültetett a Helló! Szeretlek Tudatos Vezetők Egyesülete Győrben.

2026. Március 07. 07:05, szombat | Helyi

Zöld rügy pályázat a fenntartható települések támogatására

Az Arrabona EGTC 2025-ben meghirdette a Zöld Rügy díjat, amelyet a magyar– szlovák határ menti tagtelepülések számára hozott létre a fenntartható és környezettudatos fejlesztések ösztönzésére.

2026. Március 06. 08:19, péntek | Helyi

Rongálás a Révfalui temetőben

Urnafedeleket loptak el a hétvégén a Révfalui temetőben, a méltatlan és kegyeletsértő cselekedet miatt a hozzátartozók tehetnek bejelentést.