Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2016. Október 02. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Feljelentésre buzdítja az átverés áldozatául esett időseket a rendőrség

Feljelentésre buzdítja az átverés áldozatául esett időseket a rendőrség

A rendőrség arra buzdítja az idős embereket, jelentsék fel az őket különböző módszerekkel átverő csalókat, mert így tudnak hatékonyan fellépni ellenük

- mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Bűnügyi Főigazgatóságának alezredese szombaton az M1 aktuális csatornán abból az alkalomból, hogy az ORFK kampányt indít az idős emberek biztonságáért.

Németh Ágnes hozzátette, sokan szégyellik, hogy átverés, csalás áldozatai lettek, ezért nem tesznek feljelentést.

Elmondta, a pénzváltás, egy hamis, nagy címletű bankjegy kisebb címletre cseréltetése nem új módszer. Még mindig élnek a csalók az "unokázással" is, amikor akár éjjel hívják fel az idős embert azzal, hogy bajba került a gyermeke vagy unokája, és a telefonálót kérte meg, menjen segítségért. Ekkor mindenképpen fel kell venni a kapcsolatot valakivel a családból, felhívni a gyermeket, unokát, hogy ellenőrizzék, tényleg bajba került-e.

Kitért arra, hogy mindig igazoltatni kell a magukat például népszámlálónak kiadó embereket, akik semmilyen esetben nem kérhetnek pénzt vagy számlaszámot.

Az alezredes azt ajánlotta, hogy probléma esetén azonnal hívják a 107-es vagy 112-es számot.

Címkék: feljelentés, trükkös

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.