Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2013. November 29. 18:34, péntek | Kék hírek
Forrás: http://www.ma.hu/

Felkavaró: kamera előtt lőtte le a rendőr a tébolyodott nőt

Felkavaró: kamera előtt lőtte le a rendőr a tébolyodott nőt

"Nem volt más választása" - mondta a rendőr, miután három lövéssel agyonlőtt egy őt késsel üldöző, teljesen megtébolyodott nőt. A jelenetet a járőrkocsi kamerája is rögzítette.

Késsel támadt az anyjára és meg akarta ölni, ezért hívták ki a rendőrséget Kanada legnagyobb városában Sylvia Klibingaitis házához. Az 52 éves torontói nő a rendőr elmondása szerint teljesen meg volt zavarodva, és nem volt más választás, mint lelőni őt. Henry Tang tiszt elsőként ért a házhoz, ahol Klibingaitis tombolt, és mielőtt bement volna a házba, bekapcsolta a jármű fedélzeti kameráját.

A felvételen hallható, ahogy Tang kiabál: "tedd le a kést!", aztán hátrafelé futva érte el az autót és pár lépéssel utána befut a kamera látóterébe a nő is, a feje fölé emelt késsel. Aztán három lövés hallható, igaz, ezt már nem veszi a kamera, a nő pedig meghalt.

Az áldozat testvérei a vizsgálatot követő tárgyaláson azt mondták, a videó meglehetősen rossz minőségű, így nem állapítható meg egyértelműen, hogy valóban a nővérük volt-e az, aki késsel futott el a járőrkocsi előtt. Az egyik lánytestvér, Lili Steer a tudósítások szerint remegve ült a tanúk padján, de azt nem tudta megmondani, hogy az idegességtől vagy attól, hogy fázott a tárgyalóteremben. "Szeretném, ha tudnák, hogy nem akartam, hogy ne élje túl" - mentegetőzött Tang a családtagok előtt.

A tiszt csak annyit tudott, amennyit a diszpécser közölt vele: egy nő eltorlaszolta magát a házban és túszul ejtette az anyját. Amikor odaért, egy másik járőrrel együtt úgy tervezték, hogy bekerítik a támadót, ám az ajtó váratlanul kicsapódott és "dühös, szinte teljesen vad" tekintettel rohant ki rajta Klibingaitis. Hiába szólították fel, hogy dobja el a kést, ő mintha meg se hallotta volna és csak rohant a rendőrök felé, ekkor dördült el az első két lövés, ami nem állította meg, csak a harmadik után rogyott a földre.

A nyomozás során kiderült, hogy a nő bipoláris zavarban szenvedett és vallási téveszméi voltak. Úgy hitte, Isten örök kárhozatra ítélte. Halálát a szívét ért lövés okozta. "Gyakran kívántam, bárcsak letette volna azt a kést. Csak ennyi kellett volna, hogy megússza" - felelte a rendőr arra az ügyvédi kérdésre, hogy mit tehetett volna másképp.

Címkék: gyilkosság, kés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 13:00, péntek | Kék hírek

Új vezető irányítja a Nemzeti Védelmi Szolgálatot és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát

Új vezetőket nevezett ki a Pósfai Gábor belügyminiszter a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda élére (KR NNI) - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel csütörtökön.

2026. Június 16. 13:00, kedd | Kék hírek

Megöltek egy 85 éves nőt Budapesten, keresik az elkövetőt

Gyilkosság történt hétfőn éjszaka Budapesten, a Práter utcában, az áldozat egy 85 éves nő, az elkövetőt keresik - derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság közléséből, amelyet a police.hu oldalon hoztak nyilvánosságra.

2026. Június 08. 11:00, hétfő | Kék hírek

Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton

Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel.