Hírek
2020. December 23. 18:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Félmilliót zsákmányolt a szentesi bankrabló

A Szegedi Járásbíróság elrendelte annak a 24 éves férfinak a letartóztatását, aki hétfőn kirabolta a szentesi Takarékbank-fiókot és félmillió forintot zsákmányolt.
Horváth-Tóth Imola, a Szegedi Törvényszék szóvivője szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a férfi ellen felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt indult eljárás.
A megalapozott gyanú szerint a helybéli férfi hétfőn kora délután - hogy későbbi menekülését megkönnyítse - több réteg ruhát öltött magára, és magához vett egy több mint kilenc centis pengéjű kést, valamint egy hátizsákot. A maszkot, napszemüveget, kapucnis felsőt viselő férfi a Takarékbank Zrt. szentesi fiókjában az egyik pultnál tartózkodó ügyfélhez lépett, a kést hátulról a nyakához szorította, majd - a hátizsákot a pultra dobva - készpénzt követelt.
Az egyik banki alkalmazott csaknem félmillió forintot pakolt a zsákba, miközben a gyanúsított folyamatosan sürgette, azzal fenyegetőzve, hogy elvágja a sértett nyakát. A zsákot megkapva a férfi több pénzt követelt, de közölték vele, hogy a páncélszekrényt időzár védi, így a kinyitására várni kell, ezért sietve távozott.
A rendőrség korábban azt közölte, hogy a férfi taxival Csongrádra utazott, majd egy főváros felé tartó vonatra szállt fel. A rendőrök és a katonák Kecskeméten fogták el.
A bíróság úgy látta, a szökés, elrejtőzés és az eljárás meghiúsításának veszélye miatt indokolt a férfi letartóztatása harminc napra. A döntés nem végleges, mert a gyanúsított és védője fellebbezett ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 14. 05:00, vasárnap | Belföld
Halálos balest történt Dunavarsányban és Nagykanizsánál is
Az idős motoros férfi és az autót vezető nő is a helyszínen meghalt.
2022. Augusztus 13. 17:07, szombat | Belföld
Hétfőn ünnepli Nagyboldogasszony napját a katolikus egyház
Hétfőn ünnepli a katolikus egyház Nagyboldogasszony napját, vagyis Szűz Mária halálát és mennybevételét.
2022. Augusztus 13. 15:09, szombat | Belföld
Még mindig vezető szabálytalanság a lejárt termék forgalmazása
A lejárt termékek forgalmazása a vezető szabálytalanság az idén is a kereskedelmi és vendéglátóhelyeken az élelmiszerlánc-biztonsági felügyelők tapasztalatai szerint - tájékoztat honlapján a Nébih.
2022. Augusztus 13. 14:07, szombat | Belföld
Kamera buktatta le a szabálytalan autósokat - Videó
Kijelölt gyalogátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni – nem győzi mindezt hangsúlyozni a rendőrség.