2013. Október 26. 22:00, szombat | Sport

Férfi kézilabda NB I - A Szeged nyerte a rangadót

A Pick Szeged 23-22-re legyőzte a nagy rivális, címvédő MKB-MVM Veszprém csapatát a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Eredmény:
Pick Szeged - MKB-MVM Veszprém 23-22 (14-8)
-------------------------------------------

Eleinte felváltva vezettek a csapatok, majd 8-6-os előnyénél leblokkolt a címvédő, és sorozatban kapta a gólokat. A Veszprém a szünet előtti 12 percben nem tudott betalálni Mikler Rolandnak, miközben nyolcszor is eredményes volt az amúgy remekül védekező Tisza-parti alakulat.
A második félidőben óriási iramot diktált a Veszprém, és megkezdte a felzárkózást a paprikás hangulatú ütközetben. Negyedórával a vége előtt 18-16-nál időt kért a házigazda. A vendégek lendülete megmaradt, az 51. percben egyenlítettek (20-20), ám a hajrát a Pick bírta jobban.
A Szeged tíz mérkőzés után százszázalékos, míg a Veszprémnek kilenc meccsen ez volt az első veresége.