Hírek
2016. Július 02. 13:12, szombat |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Fiatal rendőrtisztek álltak szolgálatba Győrben
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán 2016. évben végzett hallgatók közül négyen kezdték meg szolgálatukat a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságon.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője fogadta és köszöntötte azokat a végzős hallgatókat, akik 2016. július 1-vel kezdték meg rendőri pályafutásukat. A pályakezdők közül két fiatalt a Győri Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályára, míg egyiküket a Közrendvédelmi Osztályra nevezték ki. Az ifjú rendőrtisztek között az egyetlen fiatal hölgy a Soproni Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályára kerül beosztásba. Az első napon a főkapitányi köszöntőt követően megismertetik őket a megyei rendőr-főkapitányság és a kinevezés helye szerinti rendőrkapitányság sajátosságaival. A felkészítés részeként tájékoztatást kapnak a rendőrtisztekkel szemben támasztott szakmai elvárásokról, a követelményrendszerről, valamint ismertetik részükre a szakmai előmeneteli lehetőségeket is. Az elkövetkező hat hónap alatt a pályakezdők mellé kijelölt mentorok segítik a fiatal tisztek beilleszkedését és a munkakörükkel kapcsolatos szakmai feladatok elsajátítását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 08:25, hétfő | Helyi
Kifestették és kitakarították a gyalogos aluljárót
Apró lépésekkel, de legalább elindult a folyamat – írta Kósa Roland alpolgármester.
2026. Május 04. 08:09, hétfő | Helyi
Fekete Dávid reagált a nyomozásokra és a Győr-Szol-ügyre
„A következő hetekben, hónapokban politikai ellenfeleink sokszor fogják a nevemet nyomozásokkal kapcsolatba hozni és hamis kontextusba helyezni” – írta a politikus a Facebook-oldalán.
2026. Május 04. 07:08, hétfő | Helyi
A 4iG SDT EGY-nek 32 970 darab Rába-részvényt ajánlottak fel
A 4iG Nyrt. leányvállalatának, a 4iG SDT EGY Zrt.-nek 32 970 darab Rába-részvényt ajánlottak fel megvételre a Rába Nyrt. törzsrészvényeire kötelezően tett nyilvános vételi ajánlatára
2026. Május 03. 08:22, vasárnap | Helyi
Talmácsi és az egyetem közös fejlesztése győzelmet hozott
A motorsportban egyre elterjedtebb az az ergonómiai tankszárny, amelyet Talmácsi Gábor világbajnokhoz kötődő vállalkozás a Széchenyi István Egyetem közösen fejlesztett.
