Hírek
2013. Október 01. 09:00, kedd |
Helyi
Forrás: infoGyőr
Figyelem, így vernek át! Valószínűleg adathalászok próbáltak adatokat kicsalni a Citibank ügyfeleitől
Nagy valószínűséggel adathalászok tettek kísérletet a Citibank ügyfeleinek banki adatainak megszerzésére. Kollégánk is kapott az adathalász emailből.
Délután érkezett a postafiókba az email, ráadásul kétszer is, miszerint a lépjek be a Citibank online felületén, mert a biztonsági részlegtől kaptam egy üzenetet.

( A szóban forgó email, őszintén, nem egy nagy eresztés, több sebből vérzik. )
Ez mind szép és jó lenne, csakhogy ezer sebből vérzik egy körültekintő ember számára az email, arról már nem is beszélve, hogy nem a Citibanknál "bankolok". Még ha ügyfele is lennék a nevezett banknak, akkor is egy picit odafigyelve, sántít a dolog, mert:
- Köztudott, hogy a bankok ilyet nem kérnek emailben.
- A Citibank honlapját megnézve, 15 mp alatt világossá vált számomra, hogy a Citibank .com-os végződésű emailcímeket használ, a levél .hu-ról lett küldve.
- Egyértelmű a levél szövege a google fordító segítségével lett magyarra fordítva.
- A levélben szereplő linkre kattintva ( már nem, mivel adathalász oldal lévén a böngésző figyelmeztet ) először egy .cl végződésű, chilei domainen lévő, a bank honlapjával teljes mértékben megegyező lap jött be, viszont a böngésző címsorában, egyértelmű, hogy kamu az oldal.
- Maga az email nem egy nagy eresztés, nem erőltették meg magukat a küldői, hivatalos formának még csak véletlen sem nevezném.

( A böngésző már jelzi, hogy egy adathalász lapra tévedtünk. )
Összegezve, elég amatőr brigád küldhette az emailt, ennek ellenére, sajnos biztos, hogy volt olyan aki bedőlt a trükknek. Természetesen a dolgot jeleztük a nevezett bank felé, és a szóban forgó emailt is továbbítottuk.
Az adathalászatról ide kattintva lehet némi infót szerezni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 08:18, kedd | Helyi
Női kézilabda BL – A későbbi elődöntőt játssza a Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC a későbbi elődöntőt játssza a francia Brest Bretagne csapatával június 6-án a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében.
2026. Május 05. 08:05, kedd | Helyi
Pintér Bence: „Nem lennék az ügylet mögött állók helyében”
Újabb fejleményről számolt be Pintér Bence polgármester a belvárosi Vaskakas Taverna és Schäffer-ház épületegyüttesének vitatott visszavásárlási ügyében.
2026. Május 05. 07:04, kedd | Helyi
Palántaszezon a győri piactereken
Megkezdődött a palántaszezon Győrben, így a vásárlók ismét bőséges kínálatból válogathatnak a város piacterein.
2026. Május 04. 08:25, hétfő | Helyi
Kifestették és kitakarították a gyalogos aluljárót
Apró lépésekkel, de legalább elindult a folyamat – írta Kósa Roland alpolgármester.
