Hírek
2025. Január 24. 07:13, péntek | Helyi
Fizetési felszólítás: 550-et küldtek ki tavaly Győrújbaráton
Nem mindig könnyű az helyi adó tartozásokat behajtani: az elmúlt évben 13,5 millió forintot kellett felszólítással rendezni Győrújbaráton.
Testületi ülésen az adózásról szóló beszámoló kapcsán hangzott el, hogy 2024-ben az adótartozások okán 550 fizetési felszólítást kellett az önkormányzatnak kiküldenie. Ennek eredményeként 13,5 millió forintot be is fizettek a tartozók. Aki nem rendezte így sem, azoknál végrehajtási eljárást kezdeményeztek. Összesen 75 esetben került sor inkasszóra, egyben pedig munkabér letiltásra. Tavaly így a behajtásokból összesen 22 millió forint folyt be az önkormányzat számlájára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 08:15, szerda | Helyi
Audi Hungaria is csökkenti energiafelhasználását a paksi leállás miatt
Az Audi Hungaria is csatlakozott azokhoz a nagyvállalatokhoz, amelyek önkéntes energiafelhasználás-csökkentéssel segítik a magyar villamosenergia-rendszer stabil működését
2026. Augusztus 05. 08:07, szerda | Helyi
Régészeti emlékek kerülhetnek elő az alacsony vízállás miatt
A tartós aszály és a rekordközeli alacsony vízállás következtében Győr-Moson-Sopron vármegye folyóiban és egyéb természetes vizeiben megnőtt a régészeti leletek felszínre kerülésének esélye
2026. Augusztus 05. 07:08, szerda | Helyi
Összefogás: ezek a friss energiatakarékossági intézkedések Győrben
Az országos energiaellátási helyzetre és a rendkívüli hőségre tekintettel Győr számos önkormányzati, közintézményi és állami szervezete összehangolt intézkedéseket vezetett be.
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
