Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2025. November 21. 08:23, péntek | Helyi

Fodor Csenge kihagyja a világbajnokságot

Fodor Csenge kihagyja a világbajnokságot

„Fodor Csenge részleges combfeszítő izomsérülést szenvedett, melynek MRI-vizsgálatával kissé nagyobb elváltozás igazolódott,

ami hosszabb idejű pihenést és utókezelést igényel. Rehabilitációja folyamatban van és várhatóan a jövő év elejétől lesz újból játékra képes” – tájékoztatott a kézilabdázó állapotáról dr. Balogh Péter csapatorvos.

A kiváló játékos hosszú idő után viselhette volna újra a címeres mezt, így érthetően rendkívül csalódottan nyilatkozott.

„Szomorú vagyok és csalódott. Nem ért annyira váratlanul ez a döntés, hiszen ezzel a sérüléssel küzdök két hete, és még nem épültem fel belőle teljesen. Tisztában voltam vele, hogy a jelenlegi állapotom bizonyos rizikófaktort jelentene a csapatnak és az egészségemnek, ennek ellenére vállaltam volna, ezért is jöttem el. Nagyon szerettem volna játszani és képviselni a hazámat a világbajnokságon, de sajnos az élet ezt így hozta. Szurkolok a csapatnak, folytatom a munkát, és arra koncentrálok, hogy teljesen felépüljek.”

A Bajnokok Ligája sorozatban az idei évben eddig hibátlanul szereplő ETO keretének erősségéről sokat elmond, hogy összesen 16 győri játékos képviseli majd hazáját a vb-n, a különböző nemzeti válogatottakban, vagyis a keretből mindenki válogatott behívót kapott.

Csenge távolmaradásával az ETO-ból még Szemerey Zsófi kapus lesz ott a mieinknél.

A német-holland rendezésű kézilabda vb november 26-án kezdődik. A tornára 32 csapat szerzett kvailifkációt. A magyar válogatott a B-csoportban Szenegállal, Iránnal és Svájccal mérkőzik meg ‘s-Hertogenboschban.

Forrás: gyorietokc.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 07:06, csütörtök | Helyi

Széchenyi-egyetem: tudatosan használjuk az MI-t!

A győri Széchenyi István Egyetem Szenátusa nemrég elfogadta az intézmény átfogó mesterségesintelligencia-szabályozási keretrendszerét.

2026. Március 26. 07:03, csütörtök | Helyi

Ismét életet mentett a szén-monoxid érzékelő

Jelzett néhány napja a szén-monoxid-érzékelő Dunaszentpálon, a Rákóczi Ferenc utcában egy családi házban. Kandallóval fűtöttek, ami a jelzéskor nem ment.

2026. Március 25. 08:06, szerda | Helyi

Ismét pályázhatnak a győri iskolák: 50 millió forintos támogatási keret nyílt meg

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2026-ban is meghirdette a „Győri Iskolák Támogatása” pályázatot, amelynek célja a városban működő oktatási intézmények fejlesztése, valamint az önkormányzati tulajdonú iskolaépületek állag

2026. Március 25. 08:05, szerda | Helyi

Indul a tavaszi Egészség-Piac Győrben – mutatjuk az első öt helyszínt

Tavasszal ismét elindul az Egészség-Piac lakossági egészségmegőrző programsorozat Győrben.