Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2010. Május 27. 14:29, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Friss árvízi helyzet

Friss árvízi helyzet

Bár lassan, de javul az árvízi és a belvízi helyzet is a Felső-Tisza vidéken. A folyók apadnak, folytatódik az árhullám levonulása és a belvízzel elöntött területek nagysága is tovább csökken – írta csütörtökön közleményében

Megkezdődött a folyók apadása szerdán a Felső-Tisza vidéken. Bodnár Gáspár közleménye szerint az árhullám levonulása is folytatódik. A kedvező körülmények miatt csütörtök reggel Szabolcsveresmart-Nagyhalász között megszűnt az árvízvédelmi készültség, Nagyhalászt és Tokaj között pedig a II. fokú készültséget I. fokúra mérsékelték. Apad a Kraszna is, de ott még Ágerdőmajortól Vásárosnaményig fenntartják az I. fokú készültséget. A Lónyay-főcsatornán is javulás tapasztalható ezért csütörtökön reggel a vízfolyás alsó torkolati szakaszán I. fokúra mérsékelték a készültséget.


Csökkent a Felső-Tisza vidéken a belvízzel elöntött területek nagysága is. Csütörtökön reggel 16 ezer hektárt borított víz, melynek 32 százaléka szántó és vetés.


(FH)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának