Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2018. Február 21. 11:11, szerda | Belföld
Forrás: mti

Gázolt a járdán, elhajtott, majd rendőrre támadt

Gázolt a járdán, elhajtott, majd rendőrre támadt

Egy év hat hónap, három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Kecskeméti Járásbíróság azt a férfit,

aki autójával a járdán elgázolt egy nőt, segítségnyújtás nélkül továbbhajtott, majd rátámadt az őt előállító rendőrökre - tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t.

Nánási László főügyész közölte: a 66 éves férfit a Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség gyorsított eljárásban állította bíróság elé.

Az ítélet nem jogerős, az érintetteknek három napjuk van eldönteni, hogy fellebbeznek-e.

A közlemény szerint a kecskeméti férfi január 21-én délelőtt ütötte el a háza előtt havat lapátoló asszonyt, majd megállás és segítségnyújtás nélkül elhajtott.

Később a férfi a házához kiérkező járőrökre támadt: először belülről a bejárati ajtónak feszült, hogy a rendőrök ne juthassanak be, miután pedig ez nem sikerült, egyiküket ököllel arcon ütötte. A rendőr nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.

A járőrök a férfit ittasságának kivizsgálására a megyei kórházba vitték, de útközben azzal fenyegetőzött, hogy gépkarabéllyal "vadássza majd le" a két rendőrt, később a kórházban pedig próbálta megrúgni őket.

A Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség a férfit hivatalos személy elleni erőszak, segítségnyújtás elmulasztása, ittas járművezetés és könnyű testi sértés miatt gyorsított eljárásban állította bíróság elé.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 08:44, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát!

Felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet - írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója

Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings

Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.