Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2012. Február 10. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: Széchenyi István Egyetem

Gyakornoki program - Határtérségek innovatív fejlesztése

Gyakornoki program - Határtérségek innovatív fejlesztése

A győri székhelyű Arrabona Európai Területi Együttműködési Csoportosulás tevékenységének célja...

hogy a gazdasági és társadalmi kohézió megerősítése céljából előmozdítsa a határokon átnyúló együttműködést, közreműködjön a Duna-völgy, mint ökológiai rendszer egyensúlyának megőrzésében és fenntartásában. Ennek érdekében kiemelt feladatának tekinti a regionális és helyi tudásbázis bevonását a közös fejlesztésekbe, a stratégiák kidolgozásába, a projektek előkészítésébe.

Mindezt a győri Széchenyi István Egyetemen indított gyakornoki program is szolgálja. A programban való részvételre a Széchenyi István Egyetem hallgatói pályázhattak, s a két legjobb hallgató akár gyakorlatban is megvalósítható kiváló ötletei inspiráló erőt jelentenek a fejlesztésekhez és az együttműködés elmélyítéséhez. Danka Viktória építészmérnök-jelölt témájával - határontú(l)ra kerékpáros programsorozat – 50 ezer Ft-os díjat nyert. Bartók Gyöngyi építőmérnöki szakos hallgató „Kerékpárút információs hálózatának fejlesztése Győr és kistérsége között” pályamunkáját 30 ezer Ft-tal jutalmazta a cég. A díjat Sárkány Péter, a cég igazgatója adta át a Széchenyi István Egyetem két hallgatójának.

Fotó: Danka Viktória átveszi a díjat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 08:22, szombat | Helyi

Magyar labdarúgó-válogatott – három győri is a keretben

Vitális Milán, Schön Szabolcs és Csinger Márk is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott idei első keretébe.

2026. Március 21. 08:04, szombat | Helyi

Tatán épít új kenyérgyárat a Ceres

Új kenyérgyár alapkövét tették le Tatán. A győri székhelyű Ceres Zrt. Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi meg csaknem 25 milliárd forintos beruházással.

2026. Március 21. 07:07, szombat | Helyi

Szemeszterenként 150 milliót fordítanak a kiválóság ösztönzésére

A hallgatói kiválóság és a versenyképes tudás elismerésére indít ösztöndíjfejlesztési programot márciustól a Széchenyi István Egyetem. Szemeszterenként 150 millió forint plusztámogatás jut az intézmény saját forrásából.

2026. Március 20. 08:25, péntek | Helyi

Elkészültek az eSZJA tervezetek

Már elérhetők a személyi jövedelemadó-bevallási tervezetek az eSZJA felületén.