Városlista
2026. augusztus 5, szerda - Krisztina

Hírek

2016. Június 06. 16:58, hétfő | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság: A 22. hét eseményei

Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság: A 22. hét eseményei

Győr-Moson-Sopron megyében az elmúlt héten ötven eseményhez vonultak a hivatásos tűzoltó egységek. A tűzesetek és műszaki mentések során kilencen megsérültek, egy ember életét vesztette

Május 30-án hétfőn reggel a győri hivatásos tűzoltókat Győrújbarátra a László utcába riasztották, ahol egy személygépkocsi villanyoszlopnak ütközött, ami a járműre dőlt. A tűzoltók értesítették az áramszolgáltatót és biztosították a helyszínt a szolgáltató kiérkezéséig. A szolgáltató a villanyoszlopot, a tűzoltók pedig a járművet áramtalanították. Az áramszolgáltatást négy óra múlva sikerült visszaállítani, az áramkimaradás harminc fogyasztót érintett. A baleset során nem sérült meg senki.

Csütörtökön délután összeütközött három személyautó a Sopron és Ágfalva közötti úton. A balesethez a soproni hivatásos tűzoltókat riasztották, akik áramtalanították a járműveket. Az eset során egy ember megsérült, őt a mentők kórházba szállították. A helyszínelési és műszaki mentési munkálatok idejére az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták.

Pénteken este egy autószállító kamion fülkéje gyulladt ki és égett teljes terjedelmében az M1-es autópálya 113-as kilométerszelvényénél a Budapest felé vezető oldalon. A tűz három a kamionon szállított gépkocsira és az út melletti száraz fűre is átterjedt. A győri és a pannonhalmai hivatásos tűzoltók két vízsugárral oltották el a lángokat. A sofőr időben ki tudott szállni a járműből, így sérülés nem történt. A sztráda érintett szakaszát lezárták a beavatkozás idejére.

Vasárnap délután a győri hivatásos tűzoltókat Győrbe a Kultúrház utcába riasztották, ahol egy tizenkét méter magas hársfáról egy nagy faág egy családiház tetejére szakadt. A tűzoltók a faágat eltávolították, a veszélyt megszüntették.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 05. 08:15, szerda | Helyi

Audi Hungaria is csökkenti energiafelhasználását a paksi leállás miatt

Az Audi Hungaria is csatlakozott azokhoz a nagyvállalatokhoz, amelyek önkéntes energiafelhasználás-csökkentéssel segítik a magyar villamosenergia-rendszer stabil működését

2026. Augusztus 05. 08:07, szerda | Helyi

Régészeti emlékek kerülhetnek elő az alacsony vízállás miatt

A tartós aszály és a rekordközeli alacsony vízállás következtében Győr-Moson-Sopron vármegye folyóiban és egyéb természetes vizeiben megnőtt a régészeti leletek felszínre kerülésének esélye

2026. Augusztus 05. 07:08, szerda | Helyi

Összefogás: ezek a friss energiatakarékossági intézkedések Győrben

Az országos energiaellátási helyzetre és a rendkívüli hőségre tekintettel Győr számos önkormányzati, közintézményi és állami szervezete összehangolt intézkedéseket vezetett be.

2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi

Séta a római kori és 20. századi kincsek között

Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.