Hírek
2016. Június 20. 12:48, hétfő |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság: A 24. hét eseményei
Győr-Moson-Sopron megyében az elmúlt héten negyvenkét eseményhez vonultak a hivatásos tűzoltó egységek. A tűzesetek és műszaki mentések során tizenkilencen megsérültek, egy ember életét vesztette
Két kamion ütközött össze az M15-ös autóúton, az 1-es főúti csomópont közelében Hegyeshalomnál június 13-án hétfőn, kora délelőtt. Az egyik kamion vezetőjét a mosonmagyaróvári és a lébényi hivatásos tűzoltók szabadították ki a járművéből, majd átadták a mentőknek. A sérültet mentőhelikopterrel szállították el a helyszínről. A másik kamion vezetője is megsérült, őt a mentők kórházba szállították. Az egyik kamion autóalkatrészeket, a másik dinnyét szállított. Az ütközés következtében a szállított dinnye az útra borult. A mentés és a burkolat letisztításának idejére az érintett útszakaszt lezárták a hatóságok.
Szerdán kora hajnalban a mosonmagyaróvári hivatásos tűzoltókat a 86-os számú főút újrónafői elágazásához riasztották, ahol egy személygépkocsi felborult. A tűzoltók a járművet a kerekeire állították, majd megszüntették a forgalmi akadályt. Az autóban ülő sofőr a baleset következtében megsérült, ezért őt a mentők kórházba szállították.
A csornai hivatásos tűzoltókat szerdán reggel Csornára a Bartók Béla útra riasztották, ahol két személyautó ütközött. A tűzoltók áramtalanították a járműveket, majd a helyszínelés után megszüntették a forgalmi akadályt. A balesetben egy ember megsérült őt a mentők kórházba szállították.
Összeütközött három személyautó csütörtök délelőtt a Gönyű és Nagyszentjános közötti úton. A balesethez Győrből riasztották a hivatásos tűzoltókat, akik áramtalanították a járműveket. Az eset során egy ember életét vesztette. A helyszínelési és műszaki mentési munkálatok idejére az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták a hatóságok.
Pénteken este árokba hajtott, majd az úttest közepén állt meg egy személyautó a Sopront és Balfot összekötő úton. A soproni hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet. A balesetben egy ember megsérült, őt a mentők kórházba szállították.
Szombaton délután motorossal ütközött egy személyautó a 150-es főúton Rajka és Bezenye között. A baleset következtében a motorkerékpár vezetője megsérült. A helyszínre vonuló mosonmagyaróvári hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket, valamint megszüntették a forgalmi akadályt a rendőrségi helyszínelés után
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 08:18, csütörtök | Helyi
Gázrobbanás és balesetek sora, ez volt a hét
Mint kiderült, súlyos sérüléseket szenvedett az asszony, akinek házában felrobbant a gázkazán Pannonhalmán a múlt csütörtökön.
2026. Január 22. 08:06, csütörtök | Helyi
Több száz diák szavalta egyszerre a Himnuszt Győrben
Közös Himnusz-szavalással emlékeztek meg a Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola diákjai az intézmény névadójáról.
2026. Január 22. 07:08, csütörtök | Helyi
Ők kapták az egyetemi díjakat a Médiabálon
A térség társasági életének legrangosabb eseményével indította 2026-ot a Széchenyi István Egyetem:
2026. Január 21. 08:22, szerda | Helyi
Edzőváltás után – Majdnem csodát tett a Győr
A TFSE hazai pályán egyetlen ponttal legyőzte a nagyot hajrázó Győr együttesét a női kosárlabda NB I második mérkőzésén.
