Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2012. Január 09. 08:40, hétfő | Helyi
Forrás: Revita TV

Győré lesz a ház

Győré lesz a ház

Most már biztos, a győri önkormányzat lesz az üzemeltetője a Bartók Béla Megyei Művelődési Központnak.

Az épület a napokban került a megyei ingatlanokkal együtt az állam tulajdonába, de a tervek szerint márciustól már tovább is száll a városra. A megyei kormánymegbízott Híradónknak azt mondta, a központ a lehető legjobb kezekbe kerül. Információnk szerint a bábszínház, a színház és a balett is igényt tartana a városi kézbe kerülő ingatlanra, ezt egyelőre hivatalosan még senki sem erősítette meg.

A központ, most még az állam tulajdonában. De nem sokáig marad így. A Bartók ugyanis hamarosan Győré lesz. Borkai Zsolt polgármester már korábban jelezte, szívesen átvennék a házat, pénteken pedig a kormányhivatal vezetője is megerősítette, március végéig újra tulajdonost válthat a művelődési központ.

Persze a házat élettel is meg kell majd tölteni. Ez a feladat pedig az új üzemeltetőre vár tavasztól. Információnk szerint a bábszínház, a színház és a balett is igényt tartana a Bartókra, ezeket az értesüléseinket hivatalosan azonban egyelőre senki sem erősítette meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 08:24, péntek | Helyi

Zavaros Eszter nem lesz ott a premieren

A Győri Nemzeti Színház új bemutatóra készül most hétvégén: a Marica grófnő című operett akár nagy siker is lehet. Azonban a premieren várhatóan nem lép színpadra Zavaros Eszter, mert egy próbán megsérült a térde.

2026. Április 24. 08:08, péntek | Helyi

Folytatódott a GYHG-per: A tanúk nem nagyon emlékeznek a hat évvel ezelőtti dolgokra

A Győri Törvényszék előtt zajló GYHG-perben feltűnő jelenség, hogy a tanúk többsége – köztük a ma berendelt P. Iván – szinte semmire nem emlékszik a hat évvel ezelőtti eseményekből. A bíró, Albrecht Krisztián már a memóriazava

2026. Április 24. 07:09, péntek | Helyi

650 milliós turisztikai fejlesztés indul Győrben

Közösségi terek a vízparton, akadálymentes horgászstég és egy új „Vízi Kódex” – a Vízi Kerekasztal legutóbbi ülésén kiderült, hogyan alakul át Győr vízi élete a következő években. A cél egyértelmű: a folyókat visszaadni a

2026. Április 23. 08:20, csütörtök | Helyi

Az arany már megvan, a cél pedig világos

Öt fordulóval a bajnokság befejezése előtt a Gyirmót FC megszerezte az aranyérmet, ezzel egy lépésre került céljai elérésében: