2016. Március 23. 10:35, szerda | Helyi
Forrás: Győri Kosárlabda Club

Győri kosár körkép

Kosárinfó - a Győri Kosárlabda Club hírei

Csapatunk pénteken este a Bonyhád együttesét fogadta bajnoki mérkőzésen. A vendégek 5–0-val kezdtek, mi viszont zsinórban szereztünk kilenc pontot. Fordulatos maradt a találkozó, mert 14–12-nél megint a vendégeknél volt az előny. Ez a szünetig már nem változott. A második szakaszban tovább nőtt a különbség (18–30), innen egy 14–3-as rohanással feljöttünk egy pontra. Sajnos a félidő hajrája a bonyhádiaké volt (41–48). A harmadik szakaszban nem változott a játék képe, a vendégek őrizték hat-hét pontos előnyüket. A záró szakaszban a Bonyhád hamar elhúzott (53–68), innen 73–69-re még felzárkóztunk, de ennél többre már nem futotta erőnkből.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC–Metál-Work Bonyhádi KSE
73–84 (17–21, 24–27, 12–13, 20–23)
Győr, 300 néző. V. Tóth K., Szalai, Magyari.

GYKC: Márkus 7, Ruják 10, Kovács S. 24/9, Gombás 5, Nárai 21. Cs.: Baruta 3/3, Horváth Á. 3/3, Sziráki. Edző: Csaplár-Nagy Ervin.

Vezetőedzőnk, Csaplár-Nagy Ervin így értékelt:Sajnálom ezt a mérkőzést. Néhány meghatározó játékosunk tudása alatt játszott és a dobószázalékunk megint katasztrofális volt. Így nem lehet mérkőzést nyerni. Volt egy jó periódusunk, de a Bonyhád újra ébredt és állva hagytak bennünket. A végén őket doppingolta már az eredmény, bennünket meg egyre jobban összenyomott.

U20-as csapatunk is vesztesen hagyta el a pályát.

Széchenyi Egyetem Győri KC–Bonyhádi KSE 58–89 (11–22, 18–26, 15–18, 14–23)

Ábrahám Márta edző:Az első öt percet követően eldőlni látszott a találkozó, hiszen a vendégcsapat 0–12-vel indított. Az időkérést követően a csapat éledezni kezdett, a védekezésünk javult, támadásban szép egy-egy elleni megoldások voltak. A palánk alatti harcot a vendégek abszolút uralták és távolról is pontosak voltak, gyakorlatilag minden poszton jobbnak bizonyultak, ezért dicséret is jár nekik. A játék képe a mérkőzés egészében ugyanaz maradt, szaladtunk az ellenfél után, kapaszkodtunk, próbálkoztunk. Úgy gondolom, becsülettel küzdöttünk és megpróbáltuk kihozni a lehető legtöbbet ebből a találkozóból, amihez gratulálok a csapatomnak.

Az U14-eseknek ismét teljes fordulót rendeztek, a 2002-esek és a 2003-asok is két-két meccset játszottak. Előbbi kétszer nyert, utóbbi mérlege egy győzelem, egy vereség.

Szombathelyi KA/B–Győri KC 2002 „Lovagok” 49–58 (16–20, 10–7, 7–20, 16–11)
GYKC: Bokor 4, Gombás 13, Donkó, Nagy 4, Svidró 2, Mezei, Homolya 4, JÓFÖLDI 21, Csizmadia 2, Süveges, Parcsami 5, Tóth 3.

Dávid Kornél KA/C–Győri KC 2002 „Lovagok” 49–55 (16–15, 9–9, 15–17, 9–14)
GYKC: Bokor 2, GOMBÁS 11, Donkó, Nagy 6, Svidró, Mezei, Homolya 4, Jóföldi 7, Csizmadia, Süveges, Parcsami 11, TÓTH 14.

Zsiga Zoltán edző: – Az első mérkőzés igazi hullámvasút volt. Az első és a harmadik negyedben jól és bátran játszottunk, a másodikban és negyedikben pedig hibát hibára halmoztunk. Szerencsére az ellenfél is pontatlanul játszott, így két jó negyed is elég volt a győzelemhez. Mivel a forduló első mérkőzésén a házigazdák C csapata nagy meglepetésre legyőzte a B csapatukat, így a Székesfehérvár/C ellen játszottunk. A mérkőzésen mindkét csapat ügyesen, nagy akarattal játszott, ám a támadások befejezése nem ment (a második negyedben négy-négy mezőnykosár született. Végig szoros küzdelemben, a végén jobb védekezéssel azonban mi jöttünk le győztesen a pályáról.

Győri KC ’03–DKKA D 74–48 (15–8, 16–27, 19–6, 25–7)
GYKC: Mihály B. 23, Dallos B. 20, Szalai B. 9, Bombay M. 8, Fekete M. 6, Kovács T. 4, Mátai K. 2, Hódos S. 2.

Szombathelyi Ifjú Solymok–GyKC ’03 83–53 (12–19, 25–7, 23–14, 23–13)
GyKC: Mihály B. 26/9, Dallos B. 13/3, Brandt L. 4, Fekete M. 4, Hódos S. 3, Gemza Zs. 2, Mátai K. 1.

Kertész Tamás edző: Számunkra igen jól indult az első találkozó, az ötödik percben 8–0-t mutatott az eredményjelző. Az ebben a periódusban szerzett előnyünket sikerült megtartani a negyed végére. A folytatásban az akadémisták megkezdték a felzárkózást. A ponterősen játszó Bősze semlegesítése megoldhatatlan feladatot jelentett. Egymaga tizenkilenc pontot szerzett ebben, így ötpontos hátránnyal vágtunk a harmadik negyednek. A félidőben rendeztük sorainkat, Gemza védekezéseinek köszönhetően sikerült, kipontoznunk az ellenfél legjobbját. Stabil védekezésünk eredménye volt, hogy a támadójátékunk is feljavult. A Mihály, Dallos, Fekete trió ponterős játékával utolértük a házigazdákat (27. perc: 41–41), sőt, a lendület vitt tovább bennünket, így nyolcpontos előnnyel vártuk a záró felvonást. A koncentráció megmaradt, és Szalai is tetszetős kosarakat ért el. Magabiztos győzelmet arattunk. A második találkozót remekül kezdtük, sikerült maximálisan betartani a pihenő időben megbeszélteket. Tudatosan sikerült lassítanunk a fizikai fölényben játszó vasiakat. A pontokon igazságosan osztoztunk az első negyedben, mindenki hozzátette a magáét. Ha meglepetésre is, de megérdemelten hétpontos előnyt harcoltunk ki. A második tíz percben nagyot változott a játék képe, a visszarendeződéseinket nem sikerült megoldani, a Sólymok átrohantak rajtunk, támadásban pedig hat lépéshibát vétettünk. Ennek is volt köszönhető a közel ötperces gólcsend. A hatodik percben sikerült bevenni a lendületbe jövő ellenfél kosarát, de innentől csupán az eredmény után futottunk. A félidőre tizenegy pontos hátrányba kerültünk. A szünetben próbáltunk alacsonyabb szerkezetre váltani, s gyorsabb támadásokat vezetve közelebb zárkózni, de ezt csak részben sikerült megvalósítani. Ebben a negyedben sokszor a sípszó is néma maradt kárunkra, csupán két faultot kapott az ellenfél. A záró negyed elején azonban nem panaszkodhattunk három és fél perc alatt több faultnál jártak a szombathelyiek, azonban zárkóznunk nem sikerült, az utolsó öt percben mindkét oldalon mindenki játéklehetőséghez jutott. Azonban szégyenkezni nincs okunk, kulturált kosárlabdát sikerült játszanunk. Kellemes húsvétot kívánunk mindenkinek, Szaszának pedig gyógyulást!

U12-eseink is pályára léptek a hétvégén.

Soproni Sportiskolás Sasok–GYKC Oroszlánok 55–63 (15–12, 8–20, 7–3, 14–14, 11–14)
Széchenyi KA–GYKC Oroszlánok 76–33 (16–9, 21–11, 2–7, 15–2, 22–4)

Bácsi Zoltán edző: Az első mérkőzésen elsősorban a javuló védekezésnek köszönhetően sikerült visszavágni a soproniaknak az előző fordulóban elszenvedett vereségért. A második mérkőzésen csak az első félidőben nyújtottunk elfogadható teljesítményt. A második félidőben gyengébben védekeztünk, támadásban pedig a bajnokság leggyengébb teljesítményét produkáltuk. Különösen a második mérkőzésen volt nagy különbség a lepattanó labdák megszerzésében az ellenfél javára. Ezen sok gyakorlással változtatni kell.

Széchenyi KA–Győri KC Zsiráfok 114–12
Győri KC Zsiráfok–Soproni Sportiskolás Sasok 37–80

Palásti Viktor edző: Ismételten összecsaptunk az akadémián belül a lányokkal, utána a soproniakkal, mindkét csapat a múltkorihoz hasonlóan most is ügyesebb volt nálunk. Enerváltan játszottunk, bár a második meccsen picivel jobban hajtott a csapat. Hiányoltam a játékosokból az agresszivitást, a küzdést. A csapaton megérződött a sok hiányzó, ez sajnos az eredményre is kihatással volt. Úgy gondolom, a csapat nem mutatta meg, mit tud. A meccsen azért volt néhány reménykedésre okot adó mozzanat. Bízom benne, hogy a következő fordulóban már megcsináljuk, amit az edzéseken gyakorlunk. Addig is dolgozunk tovább.

Megváltozott a Pannon-Víz címe

Érdekes változás történt a Pannon-Víz Zrt. életében, ugyanis a társaság Országút u. 4. szám alatti székhelyének és egyben központi irodaházának címe több mint 50 év után Imaház u. 1. számra változott.

2024. Május 21. 08:10, kedd | Helyi

A Kocka nem csak a külföldieket vonzza

A Széchenyi István Egyetem és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság (OIF) Nyugat dunántúli Regionális Igazgatósága közötti jó kapcsolat a hallgatók és vendégprofesszorok érdekében jött létre.

2024. Május 21. 07:16, kedd | Helyi