Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2013. Szeptember 07. 12:18, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Győri savszivárgás - Már senki nincs kórházban

Győri savszivárgás - Már senki nincs kórházban

A csütörtöki győri savszivárgás után megfigyelésre bent tartott páciensek mindegyike hazamehetett már.

Mintegy százan voltak csütörtökön dél körül a győri élményfürdőben, amikor az alagsorban tárolt kén- és sósav gőze felszivárgott az uszodaszintre. Tizennégyen kerültek a győri kórház sürgősségi osztályára, köztük öt gyermek. Hármukat 24 órás megfigyelésre felvették a gyermekosztályra, két külföldi kicsit pedig néhány óra múltán hazaengedtek.

A rendőrség foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást a fürdő egyik alkalmazottja ellen, aki kevéssel dél előtt a gépteremben kénsavat és sósavat vegyített össze, aminek következtében klórgáz szabadult fel, majd a szellőzőrendszeren keresztül az élményfürdő zárt légterébe került.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 08:19, péntek | Helyi

Labdarúgó NB I – A Vasas otthonában kezd az ETO

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 1. és 2. fordulójának programját, ez alapján a 2026/2027-es idény jövő pénteken, Nyíregyházán kezdődik.

2026. Július 24. 08:06, péntek | Helyi

Több utca és járda felújítása kezdődik

Már dolgoznak a kivitelezőink a Külső-Baross úti járda felújításán a Gárdonyi iskola előtt.

2026. Július 24. 07:09, péntek | Helyi

Elindult a nyári ÖrömÚszás Program az Uni Győr ÖrömFutáson

400 méteres körök a szabadstrandon az egyedi strandlabdákért.

2026. Július 23. 08:21, csütörtök | Helyi

Barokk pompába öltöznek a kirakatok

Idén is nevezhetnek a győri üzlettulajdonosok és kereskedők a Barokk Esküvő Kirakatversenyre. A feldíszített kirakatokat szakmai zsűri értékeli 2026. augusztus 5-én.