2024. április 26, péntek - Ervin

2018. Május 14. 05:50, hétfő | Helyi sport

Győri szívvel negyedszer is BL győztes az Audi ETO KC- Percről percre

A Győri Audi ETO KC tegnap remek játékkal, igazi csapatként jutott be a mai BL döntőbe, ahol a HC Vardar volt az ellenfele.

Örült meccsen, hihetetlen játékkal, kitartással, szívvel és csapatjátékkal győzőtt az ETO! Negyedszer BL győztes a csapat, megvédték a címet!

BL GYŐZTES A GYŐRI AUDI ETO KC!

A győzelem pillanata, Kiss Éva bravúra védése után! (mobiltelefonos fotó)

10. perc: Grootot lökték el, marad nálunk a labda! Kiss Éve kivédte az utolsó lövést! 27-26

10. perc: Lekic betalált 27-26

9. perc: Suslina kivédte Amorim lövését. Broch szabálytalankodott, kiküldték.

8. perc: Amorim megint gól! 27-25, Kiss Évi pedig nagyot véd! Jöhet az ETO!

8. perc: Egy gólra feljött a Vardar 26-25

7. perc: Lazovic lehet élete gólját lőtte most be, akkorát dobott. 26-24

7. perc: Bódi gól, szép volt! 26-23

6. perc: megszerztük a labdát a Vardartól

6. perc: Kiss Éva a kapuban, emberhátrányban a Vardar, most az ETO kezdi a félidőt. Hetest lőhetünk, Groot-ot tüntették el. Groot bevágta a hetest! 25-23

A hosszabítás első félideje 24-23

6.perc: Kiegyenlített a Vardar 23-23, de Bódi az utolsó másodpercben betalált 24-23

5. perc: Ismét Amorim szerzett gólt! 23-22 Civic pedig két percet kapott.

5. perc: Lekic kiegyenlített. 22-22

4. perc: Broch előbb megszerzte, majd kidodta a labdát, Amorim nyugtatja...

3. perc: Amorim kapott nagyott... De hatalmas gólt dobott végül! Megint vezetünk: 22-21 Szemben hibáztak, de sajnos Groot nem tudott élni a helyzettel, marad az egy gólós előny.

2. perc: Hetest kapott a Vardar, Oftedal ellen fújták be. Kiss Éva a kapuban! Radicevid bevágta, megint egyenlő 21-21

1. perc: Megszerezte a Győr a labdát! Zúg a hajrá Győr! Amorim bombagólt dobott! Szép volt! 21-20

A Vardar kezdi a hosszabítás első félidejét. 20-20-ról folytatódik.

Jön a hosszabítá...

60. perc: Ki kell húzni a végéig, ők vannak emberelőnyben... A harminc perc letelt, most némi tanakodás van a játékvezetőknél.

Megint időkérés... Most a Vardar...

60. perc: Amorim belőtte.... 20-20

Ambros Martin időt kért

60. perc: Lekic belőtte 19-20

60. perc: Gólt kell szereznünk! Hetest lőhetünk, Suslina a kapuban. Groot fogja lőni. Bent van! 19-19

59. perc: Althaust küldték ki két percre, az már biztos, hogy a meccset emberhátrányban fejezzük be. Lazovic gólt lőtt. 18-19

58. perc: Goot lövését kivédte a Vardar kapusa, marad az eredmény.

57. perc: Oftedal most gólt szerez, megint vezetünk! 18-17, Lazovic szemben szintén betalált 18-18

56. perc: Oftedal jól védekezett, hatástalanította a Vardar támadását. Jöhet a Győr!

55. perc: Broch remekül védekezik. Lekic gólját nem adták meg, de támadnak tovább. Brochot két percre kiküldték...

54. perc: Radicevisc kiegyenlített, Görbicz lövését védta a macedónok kapusa. 17-17

53. perc: Emberelőnyben vagyunk. Elveszik a bírók a labdát a Vardartól, Groot pedig visszaveszi a vezetést! Szép volt! 17-16

52. perc: Amorim gólt dobott, de nem adták meg. Lazovicot küldik ki két percre, hetest dobhat Groot. Belőtte! 16-16

51. perc: Sajnos nem jött össze, Radicevic megint betalált 15-16

50. perc: Groot a negyedik gólját szerezte meg, megint egyenlő az állás, most kellene nagyon belehúzni a lányoknak! 15-15

49. perc: Groot keményen védekezik, nagyon kell! Radicevic szerezte vissza a vezetést 14-15

48. perc: Most a védekezésben segített Hansen, majd Penezic kapufát lőtt. Szemben a Vardar is jól védekezik. Hansem sem tudta most góllal befejezni a támadást.

47. perc: Hansen hetest harcolt ki, a Vardar kapusa fogta... Marad a döntetlen.

46. perc: Penezic sajnos gyorsan kiegyenlített 14-14

45. perc: Labdát szereztünk, így nem lett a Vardar támadásából gól! Jöhet az ETO! A születésnapos Görbicz visszaszerzi a vezetést a Győrnek! 14-13

Időt kér a Vardar! A hangulat továbbra is parádés, a győri szurkolók mindent megtesznek azért, hogy kedveceiket hajtsák, lelkesítsék s érezzék a támogatásukat.

45. perc: Most kell nagyon megmutatni, hogy tud védekezni a csapat!

44. perc: Hansen kiegyenlített! Végre! 13-13

43. perc: Bódi és Oftedal lövését is védte a Skopje kapusa. Hihetetlen a francia formája.

42. perc: Hetest lőhet a Vardar. Grimsbö nézett farkasszemet Lekiccel és kivédte!

42. perc: Hansen labdát szerzett, Bódi pedig betalált, második gólját is megszerezve 12-13

41. perc: Cvijic küldik ki színéskedésért két percre.

40. perc: megint növeli az előny a Vardar 11-13

40. perc: Hansen hetest harcolt ki, Gröbicz Anita lövi. Bent is van! 11-12

39. perc: Lacrabere gólt szerez 10-12, a Győr gólját viszont nem adták meg. Ambros Martin sárga lapott kapott.

39. perc: meg is van, Hansen kozmetikáz az eredményen 10-11

38. perc: Lekic hetest harcolt ki. Kihagyta Lacrabere! Ez már a második volt. Jó lenne, ha ez lendületet adna a lányoknak és kikerülne a csapat a hullámvölgyből.

37. perc: Nagyon kellene már a győri gól, de sajnos megint védett a Vardar kapusa.

34. perc: Civic is betalált 9-11

32. perc: Görbicz lövését védte ki Leynaud.

31. perc: Sajnos mi nem tudtunk gólt szerezni, a Vardar viszont igen, átvették a vezetést 9-10

30. perc: Penezictől elvették a labdát a bírók, támadhat a Győr!

Az első félidő eredménye: 9-9

30. perc: Görbiczet is kiküldték két percre. Grimsbö védett, majd az ismétlést is kivédte. Marad a döntetlen.

29. perc: Visszavette a vezetést a Vardar, 8-9 de Görbicz hetes gólt ért! 9-9

28. perc: Bódi első gólját szerezte meg! 8-8

27. perc: Groot ismét mellé lőtte a labdát, nagyon kellene hogy újra betaláljunk. Szemben kapufa lett, Puhalák fogt a meg a kipattanot. Lekic vitatkozik egy kicsit, mert kiszórták két percre Oftedalról.

27. perc. Kuznyecova lövésével átvette a vezetést a macedón csapat. Penezic sárga lapott kapott. 7-8

26. perc: Gonzalez lövését fogta Leynaud, nagyon középre helyezte a spanyol játékos.

Ambros Martin is időt kért!

25. perc: Ellenünk fújtak most. A Vardar kiegyenlített. 7-7

24. perc: Lekic szerzett gólt, Grimsbö most tehetetlen volt 7-6

23. perc: Grimsbö védett szépen, támadhat az ETO! Hansent tüntették el, de a bírók nem ítéltek a Vardar ellen.

22. perc: Puhalák szerzett labdát. Jöhet a Győr! Groot lövése most elkerülte a kaput.

21. perc: Gonzalez lövése sajnos nem ért lövést, szemben a sáncról kipattan a labda, jöhet továbbra is a Vardar.

20. perc: Hansen és Gonzalez is a pályán. Amorim most Leynaudkezébe dobta a labdát, Ristovska szemben gólt szerzett 7-5

19. perc: Grimsbö nagyot védett, de utána hetest harcoltak ki. Megint Kiss Éva a kapuban! Lacrabere van vele szemben! Évi kivédte!

18. perc: Jól védekezünk, jöhetünk is! Gröbicz gólt dobott, de nem adták meg a játékvezetők. Jöhet megint a macedón csapat.

A Vardar időt kért. Hihetetlen a hangulat, a Győri közönség fantasztikus atmoszférát varázsol a csarnokba! Teljes telt hát van, ahogy azt várni lehetett!

17. perc: Labdát szereztünk, Groot vitte végig ismét a labdát, s megszerezte harmadik gólját 7-4

16. perc: Oftedal lövése most elkerülte a kaput.

15. perc: Grimsbö szerencsére jól van, sőt, védéssel mutatta meg, mennyire!

15. perc: Grimsbö védte Lekic lövését, Leynaud pedig Broch próbálkozását. Lekic csúnyán fejbe dobta Grimsböt. Puhalák is a pályán.

14. perc: Groot nagy lövéssel vette be a kaput ismét 6-4

13. perc: Althaus a pályán, egy kapufával mutatkozott be. Szemben Lekic volt eredményes 5-4

13. perc: Radicevis sem talált a kapuba, jöhet megint a Győr

12. perc: Újra eleszti a labdát a Vardar, Görbicz csak a kapufát találta el

11. perc: Eladott labda, Groot végigvitte a labdát, s bevágta! 5-3

10. perc: Amorim újra a pályán, Leynaud második védését is bemutatta, szemben Penezic lőtt mellé.

9. perc: Lekic talált be, Grimsbö nem tudott védeni 4-3

9. perc: Leynaud első védése is megvolt, Bódi lövését fogta.

8. perc: Hansen lövése most nem sikerült jól, a kapu mellé lőtte, támadhat a Vardar. Támadó szabálytalanság miatt a labda a Győrhöz került.

7. perc: Penezic most betalált 4-2

7. perc: Amorim kiállítása letelt, Hansen pedig szintén bombagólt lőtt! 4-1

6. perc: Támad a Vardar, hatalmas kapufa a vége, Cvijic törte szinte ketté a felsőlécet

6. perc: Oftedal szerzett fantasztikus gólt! 3-1

5. perc: Amorim tüntett el Vardar játékosát, két perre kiküldték. Lekic most kiharcolt egy hétméterest, Groottal ütközött. Kiss Éva a kapuban! Sajnos Lacrabere belőtte 2-1

4. perc: Broch is betalált 2-0

3. perc: Amorimot tüntették el, Civic is besárgult

3. perc: a győri támadás mos nem sikerült, megint jöhet a Vardar, keményen védekezünk

2. perc: Groot kapott sárgalapot, keményen védekezünk. Szerencsére csak kapufára futotta a Vardarnak

1. perc: a Győr kezdi a mérkőzést. Meg is van az első gól, Amorim szerzi 1-0

– A Magyar Himnusz most sem maradhat el, a lányok a szokásos formában: a szurkolók felé fordulva, egymást átkarolva éneklik

– Ambros Martin az utolsó BL mérközésén vezeti az Győri Audi ETO KC csapatát

– A mérkőzést francia játékvezető páros vezeti majd: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura

– Jönnek a csapatok: először a Vardar kerete mutatkozott be, a győri lányok bemutatásakor a Papp László Budapest Sportarénában hihetetlen hangorkán volt hallható.

– Külön érdekesség, hogy Anja Althaus egy évvel ezelőtt még ellenfélként, a Vardar sztárjaként lépett pályára. A vesztes BL döntőt követően bejelentette visszavonulását, azonban az ETO hívó szavára újra magára húzta a mezt, s most zöld-fehérében játszik, a Győr sikeréért.

– Görbicz Anita ma ünnepli születésnapját, Isten éltesse sokáig a csapatkapitányt!

– Az hangulatot az angol John Newman fokozza, akinek 2012-ben a Rudimentallal közös dala, a Feel The Love hozta meg az áttörő sikert. Magyarországon egyébként nem most először láthatjuk is hallhatjuk, többször szerepelt már fesztiválokon.

– A csapatok már bemelegítettek, hamarosan kezdődik a hivatalos megnyitó, s bő negyed óra múlva a mérkőzés is.

Forrás: gyorplusz.hu - Havassy Anna Katalin

2024. Április 26. 13:53, péntek | Életmód

A munkabér az elsődleges munkahelyválasztási szempont Magyarországon

A munkahelyválasztásnál a magyar munkavállalók számára 2024-ben is a vonzó munkabér és juttatási csomag az elsődleges, ezt követi a munkahelyi légkör és a munkaadó pénzügyi stabilitása, ahol nem kell tartani a leépítéstől

2024. Április 26. 13:52, péntek | Belföld

Folytatja a terjeszkedést az OTP

Az OTP Bank tavaly minden korábbi eredményét felülmúlta, a megkezdett építkezést és terjeszkedést a következő években is folytatja - mondta pénteken Budapesten, a társaság éves közgyűlésén az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.

2024. Április 26. 13:50, péntek | Belföld

KSH: márciusban 6413 gyermek született, 10 524 ember halt meg

2023 márciusához képest a születések száma 10, a halálozásoké 13, a házasságkötéseké 1,9 százalékkal csökkent - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-t.

2024. Április 26. 13:48, péntek | Belföld