Hírek
2019. Június 12. 11:40, szerda | Belföld
Hajóbaleset: 15 millióért cserébe elhagyhatja az ukrán kapitány a börtönt
Információink szerint döntött a bíróság a dunai hajótragédia egyetlen gyanúsítottjának ügyében. Eszerint az ukrán férfi elhagyhatja a börtönt 15 millió forint óvadékért, a lábán egy nyomkövetővel.
Budapesten kell maradnia és úgy tudjuk, hetente kétszer jelentkeznie kell a rendőrségen.
Az ukrán férfit két nappal az után vették őrizetbe, hogy hajójával nekiütközött a jóval kisebb Hableánynak. Utóbbin 35-en voltak, mindössze 7 ember élte túl a balesetet, 4 embert még most is keresnek.
Két napra rá letartóztatták a férfit. Már akkor úgy döntött a bíróság, hogy 15 millió forint óvadékért, a lábán egy bilinccsel szabadlábon védekezhet, azzal a megkötéssel, hogy nem hagyhatja el Budapestet. Akkor azonban az ügyészség a döntés ellen fellebbezett. A fellebbezést azonban most elutasították.
Forrás: origo.hu
Fotó: Polyák Attila - Origo
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
