Hírek
2018. Július 23. 08:23, hétfő | Külföld
Halálos lövöldözés Torontóban, többen megsebesültek
Egy ember meghalt, többen súlyosan megsebesültek vasárnap este egy lövöldözésben Torontóban. A merénylőt lelőtték – írja a BBC.
A rendőrség közlése szerint egy fiatal nő meghalt, tizenhárman pedig megsebesültek. A korábbi hírek még kilenc sérültről szóltak.
Az áldozatok között van egy kislány is, akinek állapota válságos. A sebesültek közül volt, akit a helyszínen láttak el, másokat kórházba szállítottak.
A Sky News szerint egy étterem előtt kezdett el lövöldözni a fekete ruhás támadó, helyi idő szerint este 10-kor a Greektown városrészben.
A rendőrség a merénylőt lelőtte, azt egyelőre nem tudni, mi volt az indítéka.
Fültanúk elmondása szerint 25 lövést lehetett hallani. A lövöldözés Greektown városrészben történt.
John Tory, Toronto polgármestere azt monta: "hozzászoktunk ahhoz, hogy olyan városban élünk, ahol ilyesmi nem történhet meg. Mostanában viszont olyasmik történnek, amikre nem találunk szavakat. Túl sok ember túl könnyen juthat hozzá fegyverekhez."
Forrás: origo.hu
Kép: AFP/Cole Burston
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 16:00, hétfő | Külföld
Több mint kétszáz embert ítéltek el hazaárulás címén tavaly Oroszországban
Tavaly 219 embert ítéltek el az orosz bíróságok hazaárulás címén - közölte vasárnap a TASZSZ orosz állami hírügynökség az orosz legfelsőbb bíróság adataira hivatkozva.
2026. Május 02. 14:00, szombat | Külföld
Londoni elemzők: középtávon csökkenti az olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése az OPEC-ből
Londoni iparági elemzők szerint középtávon csökkenti a világpiaci olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése a Kőolajexportáló Országok Szervezetéből (OPEC) és a bővebb OPEC+ szerveződésből.
2026. Május 02. 10:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott fegyveres harcot
Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott \"fegyveres harcot\" pénteken a Kongresszusnak küldött levelében.
