Városlista
2026. március 8, vasárnap - Zoltán

Hírek

2013. Február 15. 18:26, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Hallgatói tiltakozás - Elindult a Középiskolai Hálózat menete a Parlament felé

Hallgatói tiltakozás - Elindult a Középiskolai Hálózat menete a Parlament felé

Elindult a Középiskolai Hálózat (KiHa) Temetjük a közoktatást elnevezésű menete pénteken a budapesti Deák térről a Parlamenthez.

A mintegy száz résztvevő gyertyákkal vonul. A szervezők arról tájékoztatták az MTI helyszínen tartózkodó tudósítóját, hogy a diákok elhaladnak az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szalay utcai épülete előtt, ahol az oktatási államtitkárság is található.

Az indulás előtt kiállítottak egy olyan transzparenst, amelyen a 2011-es felvételi keretszámok szerepeltek.

Szilveszter Klára, a KiHa tagja egy pénteki sajtótájékoztatón elmondta, hogy továbbra is követelik a Hallgatói Hálózat (HaHa) által közzétett hat pont teljesítését, valamint nem értenek egyet azzal, hogy az alaptörvényben szerepeljen a hallgatói szerződés és a kancellári rendszer.

A HaHa hatpontos petíciójában decemberben követelte a keretszámok "legalább a 2011-es szintre" való visszaállítását, a felsőoktatásból történt forráskivonás megszüntetését és az elvonások kompenzálását, a hallgatói szerződések eltörlését, a köz- és felsőoktatás átfogó reformját, valamint azt, hogy ez utóbbi biztosítsa a szegényebb családok gyermekeinek a bejutását a felsőoktatási intézményekbe.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.