Hírek
2010. Július 22. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: HírTV
Harminc évet vártak, megunták és cselekedtek
Központi forrásból nem kaptak pénzt, így saját erőből újítottak fel egy utcát a lakók a Nógrád megyei Berkenyén. Az elmúlt években több pályázatukat is elutasították, az út állapota pedig egyre romlott, így az önkormányzat a lak
A Nógrád megyei Berkenyén az aszfaltozáson túl szegélyt, árkot, termőfölddel feltöltött virágos szigeteket és autóbejárókat is kapott a 250 méter hosszú, Jókai utcai szakasz. A falu már harminc éve várt arra, hogy központi forrásokból felújítsák, hiába. Az elmúlt nyolc évben háromszor is pályáztak, eredménytelenül.
Úgy gondoltam, hogy valamikor mégiscsak nyerni fogunk, hiszen ez a gazdasági út a hűtőházat köti össze egy hathektáros málnaültetvénnyel. Ennek ellenére nem sikerült, viszont összefogással, hitelből megépítettük - mondta a hírTV-nek Scmidt Józsefné, Berkenye polgármestere.
Az itt élők megunták a várakozást, és az önkormányzattal együttműködve saját erőből tették rendbe az utcát. Portánként 100 000 forintot adtak össze a munkák megkezdésére.
Az önkormányzat 10 millió forintos kölcsönt vett fel a lakosok által összegyűjtött önerő mellé. A faluban nem ismeretlen ez az építkezési forma. Arra már korábban is volt példa, hogy a lakók hozzájárultak egy-egy útépítéshez, de ekkora összeggel még sosem támogatták saját környezetük megújulását Berkenyén.
(hírTV)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
