Hírek
2016. Augusztus 24. 16:38, szerda |
Helyi
Forrás: MTI-V, Fotó: Győri Balett
Három bemutatója lesz a következő évadban a Győri Balettnak
Az újragondolt Rómeó és Júliát, a felújított Vaskakas című darabot és a Diótörőt mutatja be a Győri Balett társulata a 2016/2017-es évadban Győrben.
Emellett többször lépnek fel külföldön és más hazai városokban is - mondta a társulat vezetője az évadnyitó társulati ülést követően szerdán az MTI-nek.
Kiss János részletezte: Prokofjev zenéjével és Vámos György koreográfiájával állítják színpadra Shakespeare Rómeó és Júlia című darabját. Az örök történetet újragondolt változatban mutatják be október 8-án, korban a 20. század elejére áthelyezve, két maffiacsalád ellentéteit ábrázolva. Vámos György koreografálta korábban a Győri Balett Szentivánéji álom és a Carmina Burana című előadásait is.
December 10-én mutatják be az Audi Arénában Csajkovszkij Diótörő című darabját, tavasszal pedig a felújított Vaskakas című darabot. Ez utóbbi a győri Vaskakas-legendával ismerteti meg a nézőket. A legenda szerint a Dunakapu térre 1594-ben állítottak egy vaskakast a törökök, amikor elfoglalták a várost. Négy évvel később az segített a visszafoglalásban.
Műsoron marad az idei évadban a Ne bánts!, a Carmina Burana és a Bolero című darabok, a gyermekdarabok közül pedig a Szegény Dzsoni és Árnika címűt láthatja majd a közönség.
Kiss János elmondta, hogy szeptember 2-án és 3-án a berlini Admiral Palace-ban lépnek fel elsőkét külföldön, Vladimir Malakov meghívására, ahol a Moszkvai Nagyszínház, a szentpétervári Mariinszkij Színház, a Miami Balett és a Tokio Balett társulatai mellett lépnek színpadra. Ezen kívül Németországban másutt, Olaszországban és Oroszországban is fellépnek majd az idei évadban.
Itthon szeptember 24-én a X. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozóra utaznak, de többször fellépnek a fővárosban is.
Kiss János beszélt arról is, hogy Velekei László művészeti vezető készít egy koreográfiát a Miskolci Balett és a GG Tánc Eger számára, emellett készülnek a jövő évi győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra is, amelynek a megnyitóján szerepelnek majd.
A Győri Balett társulatának egy új tagja lesz idén, Laura Fernandez spanyol táncművész - közölte a győri társulatot 25. éve irányító Kiss János.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi
UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon
„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.
2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi
Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont
Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:
