Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2020. Január 02. 10:36, csütörtök | Belföld

Hat magyar lottómilliárdos lett tavaly

Hat magyar lottómilliárdos lett tavaly

Hat ember ért el tavaly Magyarországon milliárdos lottónyereményt, de több ezren vannak azok is, akik milliomosok lettek a szerencse jóvoltából - írta közleményében a Szerencsejáték Zrt.

A hat darab milliárdos főnyereményből három a hatoslottó-, kettő az ötöslottó-, egy pedig az Eurojackpot-játékosok közül került ki.

Az Eurojackpot nyertese egyúttal az év rekordnyereményét érte el, hiszen bruttó 30 millió eurót, azaz több mint 10 milliárd forintot nyert. Az ötös lottó esetében a játék történetének harmadik legnagyobb nyereményét, 4,194 milliárd forintot, a hatos lottón pedig a második legmagasabb összegét - a 2,103 milliárd forinton ketten osztoztak - is hazavitték.

A legtöbb milliomost az ötös lottó adta: több mint 1450 játékos nyert egymillió forintot meghaladó összeget, a legmagasabb négytalálatos közel 6 millió forintot ért.

Forrás: origo.hu

Kép: MTI/Czeglédi Zsolt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás