Hírek
2019. Február 27. 10:42, szerda | Külföld
Hatalmas robbanás, tűz a kairói vasútállomáson, legalább 10 ember meghalt
Rengeteg a sebesült és sok a halott, miután kigyulladt egy vonat a kairói főpályaudvaron.
Az ABC News úgy tudja, a vonatszerencsétlenségnek 10 halálos áldozata, és 22 sebesültje van. Ezt erősíti meg a Sky News is. Mohammed Said, az egyik kairói kórház igazgatója azt mondta, a halálos áldozatok száma várhatóan tovább emelkedik majd, olyan sok a súlyos sérült.
A tüzet egy tartályvonat robbanása okozhatta, de részleteket egyelőre nem közöltek. Egy szemtanú beszámolója szerint hatalmas robbanás hallatszott, amikor egy vonat nekihajtott a vágány végén lévő ütközőbaknak.
A Reuters azt írja, a közösségi médiát elárasztották a lángoló pületről készült fotók, egyes felvételek felkavaróak.
A Ramszesz fáraóról elnevezett pályaudvar a belvárosban található. A vasútállomás jelentős közlekedési csomópont, két metróvonal érinti, illetve több buszjárat.
Forrás: origo.hu
Kép: twitter.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba
Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
