Városlista
2026. június 19, péntek - Gyárfás

Hírek

2022. Április 08. 10:15, péntek | Helyi

Hogy ott is maradjon, ahol hagytuk – Hasznos tanácsok a bringásoknak

Hogy ott is maradjon, ahol hagytuk – Hasznos tanácsok a bringásoknak

Hasznos tanácsokat osztott meg a rendőrség szerkesztőségünkkel annak érdekében, hogy senkinek ne lopják el a kerékpárját.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőrkőkapitányság azt írja, egyre többen vannak, akik a kerékpárt nem csak a szabadnapokon veszik elő, hanem azzal közlekednek munkába, iskolába vagy a boltba. A biciklizés a városi közlekedés leggyorsabb módja, a városi, kertvárosi forgalomban hamar és rövidebb úton elérhetjük a célunkat. Környezetbarát, nem szennyezi a levegőt, így amellett, hogy sportolunk is, javul környezetünk állapota, csökken a légszennyezés és a zajszennyezés.

A kerékpárok védelme miatt ezeket a hasznos tanácsokat érdemes megfogadni:

  • Egy pillanatra se hagyja magára lezáratlanul a bringáját! A „csak egy percre ugrom be a boltba” nem biztonságos megoldás, lezáratlan bringát eltolni szintén csak egy perc!
  • Ne hagyjon mozdítható értéket a kerékpáron! Vigye magával a lámpát, kulacsot, pumpát, vagy egyéb könnyen elvihető tartozékot, mert az is érték.
  • Kizárólag jó minőségű, erős zárat használjon! Általános szabály: lakatra a kerékpár értékének kb. 10%-át költsük. Merev anyagú, edzett acélból készült lakatokat érdemes vásárolni – U-lakatot vagy acélszemes láncot. A hajlékony acélsodronyokat és gerinclakatokat vastagságtól függetlenül könnyen elcsípik.
  • Parkoláshoz válasszon egy jól látható, forgalmas helyet ahol akár kamera is van! A gyalogosok és a kamera elrettentő hatású lehet a tolvajokkal szemben.
  • Tegye más bringák mellé a biciklit! A legoptimálisabb hely egy biciklitároló. A kerékpárok sokasága miatt a tolvajnak kevesebb helye lesz és nehezebben használhatja szerszámait. Végül, más kétkerekűvel közlekedők könnyen megzavarhatják a tolvajokat, ha éppen a bringájukért mennek.
  • Csak fix tárgyhoz lakatoljon! Ne kösse a biciklit kivágható fához vagy felemelhető oszlophoz.
  • A lakattal a kerékpár vázát is rögzítse, ne csak a kereket! Hátsó kerékre speciális kerékzár is szerelhető. Ha biztosra szeretne menni, használjon dupla lakatot. Egy patkózárat, ami teljesen lezárja a hátsó kereket, illetve egy láncot amivel tárgyhoz rögzítheti a kerékpárt.
  • Próbáljon a földtől távol lakatolni! Ha a földhöz közel van a lakat a tolvaj sokkal könnyebben átvághatja azt egy erővágóval, mert így annak egyik végét a földhöz rögzítve a teljes súlyával nyomhatja le a másikat.
  • Töltse ki a lakatot! Ha túl sok hely van egy U lakat belsejében, azt könnyen szétfeszíthetik, ezért fontos hogy minél kevesebb hely legyen a lakat belsejében.

Meglepő módon az eltulajdonított kerékpárok több mint a felét nem a nyílt utcán lovasítják meg, hanem garázsokból, pincékből, lépcsőházakból, társasházi lakások belső udvaráról. A lezárt folyosó, udvar sem jelent különösebb akadályt a tolvajnak, sőt, a zárt tér számos előnyt jelent. Kevésbé kell tartani az elkövetőnek a forgalomtól, itt rejtve dolgozhat, és lehetősége nyílik arra, hogy több, nagyobb szerszámot is igénybe vehet. Zárható kerékpártárolóban, pincén belül is lakatolja le a kerékpárt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 08:22, péntek | Helyi

Körbekerítették a színházat, kezdődik a javítás

A Győri Nemzeti Színház ezúton tájékoztatja közönségét, hogy az intézmény épületét érintően megkezdődtek a szükséges veszélyelhárítási munkálatok.

2026. Június 19. 08:08, péntek | Helyi

Továbbra is a Patent a névadó szponzor

A GYVSE Kajak-Kenu szakosztálya 2025 után 2026-ban is felveszi a Patent nevet, így a versenyzők ebben az évben is a Patent Győr színeiben indulnak a különböző hazai és nemzetközi megmérettetéseken.

2026. Június 19. 07:08, péntek | Helyi

A vakációval nyit a győri fürdő, idén is lesz vármegyei kedvezmény

2026. június 20-án megnyitja kapuit a Rába Quelle Strand és Élményfürdő.

2026. Június 18. 08:13, csütörtök | Helyi

Átadták a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára vármegyei díjakat

A Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös kezdeményezésére harmadjára került sor a megyék legnépszerűbb tesitanárainak megválasztására.