Hírek
2016. Február 24. 09:36, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Időben jelzett a szén-monoxid-érzékelő Győrben
Kedden este időben jelzett a szén-monoxid-riasztó egy ház konyhájában Győrben, a Nagysándor József utcában. - tudhatjuk meg a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság híreiből.
A jelző megszólalása után a lakók időben elhagyták a házat, nem szenvedtek mérgezést. A város hivatásos tűzoltói méréseket végeztek az ingatlanban és alacsony koncentrációban ugyan, de kimutatták a mérgező gáz jelenlétét a levegőben. A tűzoltók értesítették a gázszolgáltató szakemberét, aki szintén méréseket végzett, majd kizárta a készüléket a gázszolgáltatásból, megtiltva annak használatát a készülék felülvizsgálatáig.
A tegnap esti eset ismét ráirányítja a figyelmet a megelőzés fontosságára.
Kérünk mindenkit az alábbiak betartására:
-Körültekintően üzemeltesse tüzelőberendezéseit, mindig gondoskodjon megfelelő levegő-utánpótlásról!
-Rendszeres időközönként vizsgáltassa meg, hogy tüzelőberendezései megfelelőek-e!
-Gondoskodjon arról, hogy a kéményseprők a rendszeres ellenőrzést elvégezhessék!
-Önmaga és családja biztonsága érdekében használjon szén-monoxid-érzékelőt, válasszon megfelelő típust és tartsa be a gyártó előírásait, hiszen a szén-monoxid-érzékelő időben figyelmeztethet a veszélyre, ezzel életeket menthet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 08:24, csütörtök | Helyi
Új helyen a halottakkal kapcsolatos ügyintézés
Mutatjuk, hol találja meg az új irodát a Petz-kórházban.
2026. Március 19. 08:15, csütörtök | Helyi
Határozat érkezik az autósoknak a NAV-tól
Március 10-től folyamatosan érkeznek a NAV-tól a gépjárműadó-határozatok a győri autósokhoz is.
2026. Március 19. 07:06, csütörtök | Helyi
Jó hír: csökken nálunk a koronavírus örökítőanyag koncentrációja
Országos szinten stagnált a koronavírus örökítőanyagának átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján.
2026. Március 18. 08:27, szerda | Helyi
Kiszedték az uszadékfát a holtágról
A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége megkereste a győri önkormányzatot a Mosoni-Duna holtágon egyre nagyobb gondot okozó uszadékfa eltávolításával kapcsolatosan.
