Hírek
2013. November 19. 15:07, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
A Fekete-tengertől északra anticiklon helyezkedik el. Ott a leszálló légmozgásnak köszönhetően eseménytelen, napos idő a jellemző, a magasnyomás peremén azonban sok a felhő, és néhol szitálás is kialakul. Ugyanakkor a Jeges-tenger fölötti középponttal ciklon örvénylik. Hullámzó frontrendszere mentén többnyire borult az ég. Elsősorban a Benelux államok és Dél-Skandinávia térségében esik többfelé az eső, a kontinens északi tájain pedig helyenként havazik. Továbbra is sekély ciklon található a Földközi-tenger nyugati medencéje felett is, amely főként Dél-Franciaországban és az Ibériai-félszigeten okoz többfelé esős időt, arrafelé elszórtan zivatarok is kialakulnak. A csúcshőmérséklet hozzávetőleg a 45. szélességi körtől északra jobbára 2 és 10 fok között változik. Ezzel szemben a Földközi-tenger környékén a kora délutáni órákra nagyrészt 13 és 22 fok közé melegszik fel a levegő.
A Kárpát-medence fölé dél, délnyugat felől továbbra is enyhe, több hullámban nedves levegő áramlik.
Várható időjárás szerda estig:
------------------------------
Kezdetben szűrt napsütésre is számíthatunk, délnyugat felől azonban fokozatosan beborul az ég, és késő délutántól, estétől egyre több helyen elered az eső. Éjszaka vékonyodik, szakadozik a felhőzet, reggelre már inkább csak az északi országrészben várható még helyenként csapadék. A Nyugat-Dunántúlon képződhet nagyobb területen köd. Szerdán elsősorban keleten és délen több órára kisüt a nap, ugyanakkor délnyugat felől ismét megvastagszik a felhőzet, és egyre többfelé alakul ki eső, záporeső. A délkeleti, déli szél megélénkül, a Dél-Alföldön olykor meg is erősödik, majd szerdán a szél nyugaton átmenetileg északira fordul.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2, 8 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán általában 8, 14 fok között várható, de délkeleten, keleten helyenként 15, 17 fok valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
