Hírek
2016. Március 07. 13:36, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Tizenegy külföldi ellen emeltek vádat embercsempészés miatt Mosonmagyaróváron
Minősített embercsempészés miatt emelt vádat a Mosonmagyaróvári Járási Ügyészség tizenegy külföldi állampolgárral szemben, közülük öt ember ellen bűnszervezetben elkövetett embercsempészet miatt.
Erről a Győr-Moson-Sopron megyei főügyész tájékoztatta hétfőn az MTI-t.
Takács Péter közölte: a vádlottak 2014-ben legkevesebb tíz alkalommal összesen legalább 42 koszovói állampolgárnak segítettek Nyugat-Európába jutni.
A bűnszervezet összehangoltan működött és hosszabb időre szerveződött, a célja az volt, hogy koszovói albán embereket juttasson illegálisan Nyugat-Európába.
Az embercsempészek között három szerb, három koszovói, két szlovák, két macedón és egy szerbiai születésű magyar állampolgár van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 08:24, vasárnap | Helyi
Ida-Marie Dahl: „Ez az időszak mindent jelent nekem”
Egy nappal győri bemutatkozása után máris mosolyogva és felszabadultan beszél az első élményeiről Ida-Marie Dahl, a Győri Audi ETO KC nemrégiben szerződtetett kézilabdázója.
2026. Március 08. 08:13, vasárnap | Helyi
Új vezérigazgató irányítja a Graboplast növekedését
Az építőanyag-ipar területén komoly vezetői tapasztalatokkal rendelkező új vezérigazgató került a győri székhelyű Graboplast élére: a Közép-Európában meghatározó padlógyártót 2026 márciusától Járomi Judit irányítja.
2026. Március 08. 07:06, vasárnap | Helyi
Erzsébet liget: kezdődik a felújítás
Kezdődik az Erzsébet liget felújítása Győrben. Első lépésben az utak kapnak új burkolatot, a tervek szerint a kivitelező június 30-áig végez a munkával.
2026. Március 07. 08:11, szombat | Helyi
Elültették Győr szeretetfáját
Szeretetfát ültetett a Helló! Szeretlek Tudatos Vezetők Egyesülete Győrben.
