Hírek
2016. Április 29. 10:25, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Illegális fegyverműhelyt találtak Budapesten
Illegális fegyverműhelyt számoltak fel a nyomozók Budapesten - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a police.hu oldalon pénteken.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda egy 52 éves és egy 64 éves budapesti férfi ellen nyomoz lőfegyverrel, lőszerrel visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt - írták.
A járőrök csütörtök délután a főváros XIV. kerületében, az M3-as autópálya bevezető szakaszánál intézkedtek a 64 éves férfi ellen. Autójában engedély nélkül tartott - a szakértő elsődleges véleménye szerint éles - maroklőfegyvert találtak.
A nyomozók házkutatást tartottak a férfi XV. kerületi lakásán, ahol további engedély nélkül birtokolt, feltehetően éles lőfegyvereket, valamint robbanóanyagnak, robbanószernek minősülő anyagokat, gránátokat foglaltak le, a pincéjében pedig nagy mennyiségben találtak fegyveralkatrészeket.
A rendőrség adatai szerint a férfi illegálisan fegyverkészítéssel, -átalakítással foglalkozott - írták.
Felmerült, hogy a gyanúsított egy III. kerületi férfitól vásárolta az autójában talált fegyvert. A nyomozók csütörtök este a feltételezett eladónál is házkutatást tartottak, és az ő lakásában szintén lefoglaltak fegyvereket, lőszereket.
A rendőrök kezdeményezték mindkét őrizetbe vett férfi előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
