Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2017. Október 18. 16:40, szerda | Belföld

Ingyenes a belépés az Ige-Idők kiállításra

Ingyenes a belépés az  Ige-Idők kiállításra

Ingyenesen látogatható a Magyar Nemzeti Múzeum Ige-Idők című kiállítása, Budapesten. - jelentette be Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere kedden Budapesten.

A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) miniszteri keretének terhére a november 5-i zárásig ingyenesen tekintheti meg minden látogató.

A szimbolikus gesztussal minél több embert szeretnénk meghívni a reformáció magyarországi történetét több mint 400 műtárgyon keresztül bemutató kiállításra – fűzte hozzá. A miniszter kiemelte a tárlat anyagából a Károli-biblia első kiadásának egy példányát és a 16. században Wittenbergben tanult magyar diákok zászlaját is.

A reformáció kezdetének 500. évfordulóját ünneplő emlékév részeként 1500 rendezvényt szerveztek szerte a Kárpát-medencében, műemlékek újultak meg és új emlékhelyeket alakítottak ki – mondta Balog Zoltán, aki kitért arra is: Luther Márton végrendeletének egyetlen, a budapesti Evangélikus Országos Múzeumban őrzött példánya jelenleg Wittenbergben látható.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere kedden Budapesten. beszél a Magyar Nemzeti Múzeumban 2017. október 17-én, ahol bejelentette, hogy a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) miniszteri keretének terhére a november 5-i zárásig ingyenesen tekintheti meg minden látogató a múzeum Ige-Idők című kiállítását.
MTI Fotó: Bruzák Noémi

Varga Benedek, az intézmény főigazgatója hangsúlyozta: az eddig hatvanezer látogatót vonzó, áprilisban nyílt kiállítás ereje, hogy rámutat, milyen jelentős a protestantizmus hatása a magyar történelemben, művészetben, művelődésben, kultúrában és oktatásban.

Az Ige-Idők című kiállítás anyagát csaknem 100 intézmény gyűjteményéből válogatták össze a tárlat kurátorai. Szerepel a kiállításon többek között szerepel Huszár Gál reformátor, nyomdász, énekszerző egyetlen példányban fennmaradt énekeskönyve, az Esterházy-gyűjtemény darabjai, 17. századi politikai röplapok, valamint az erdélyi fejedelmek portréi és más festmények is.

Forrás: hirado.hu

Fotók: reformacio2017.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.